Zlom přišel v přesilovkách, stav čtvrtfinále 1:1

48

Druhé čtvrtfinálové utkání hráli Vlci na ledě Vrchlabí. Od začátku se jednalo o vyrovnaný zápas, aktivnější byl o něco více domácí celek. Hosté ale hráli pozorně a slušně zaplněný stadion čekal na první gól zápasu až do času 39:51, kdy domácí využili dvojnásobnou početní výhodu.

V úvodu poslední části pak v pokračující přesilovce přidali domácí hokejisté i druhou branku a od té doby měli hru více na svých hokejkách. To se projevilo dalším gólem v Hosnedlově svatyni v 50. minutě. Vlci dokázali o minutu později snížit, když puk tečoval domácí Pojkar a branka byla připsána Nevyhoštěnému. Hráči Vrchlabí však svůj náskok opět navýšili na rozdíl tří gólů v 54. minutě a stav 4:1 už vydržel do závěrečného hvizdu. O osudu utkání tak rozhodly využité přesilové hry domácích.

HC Stadion Vrchlabí : HC Vlci Jablonec 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Branky: 40. Hlaváč (Filip), 42. Urban (Jirků, Matějček), 50. Procházka (Pšurný), 54. Šťastný – 51. Nevyhoštěný (Peřina, Tondr M.)

Sestava Vlků : Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař P., Tondr M., Pulec – Homolka, Babec, Tondr L., Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Peřina, Demel

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou