Jablonec zvítězil i ve druhém domácím utkání – stav série 2:1

88

Za stavu 1:1 na zápasy pokračovala čtvrtfinálová série play off II. hokejové ligy na jabloneckém ledě. Naplněný stadion s početnou návštěvou fanoušků z Podkrkonoší viděl opět vyrovnaný souboj.

V něm hned na úvod měli domácí borci výhodu dvojnásobné přesilové hry, jenže ve vedoucí branku ji přetavit nedokázali a pak už se první třetina nesla v režii hráčů Vrchlabí, kteří přežili velkou šanci Moravce a poté sami dvakrát udeřili. Nejprve se nenápadnou přesilovkovou střelou prosadil David Pojkar a vedení hostů zdvojnásobil povedeným zakončením z kruhu Radek Pilař.

Dvoubrankové vedení hostům vydrželo až do poloviny druhé části hry. Nic na tom nezměnila ani řada šancí na obou stranách. Až ve 32. minutě Tomáš Demel přesnou nahrávkou našel Lukáše Tondra a ten prostřelil hostujícího Jelínka. Po té měli naopak šance na změnu skóre hosté z Podkrkonoší, ale ani Šťastný, ani Hlaváč neuspěli. S jednobrankovým vedením Vrchlabí tak vstupovaly oba týmy do třetí třetiny.

A hned v jejím úvodu se podruhé radovali také domácí. Ti nejprve bez úhony přečkali oslabení při vyloučení Demela a vzápětí udeřili, když Jelínka překvapil Martin Tondr – vyrovnáno. Branka dala Vlkům vítr do plachet a výsledkem byla velká šance Havlase. Ta ještě ke vstřelení branky nevedla, ovšem v 55. minutě mohli domácí fandové jásat. Brokeš našel přesnou nahrávkou Jana Víška a jablonecký kapitán překlopil stav utkání na stranu Vlků. Hosté potom vsadili vše na útok, domácí defenziva ale byla pozorná. Půl minuty před koncem šel Stadion do hry bez brankáře, jenže tuto situaci nezvládl a Jakub Mulač pečetil vítězství zavezením kotouče do prázdné branky.

Vlci tak ve strhujícím závěru otočili vývoj zápasu, ve kterém po dvě třetiny tahali za kratší konec pověstného provazu. Nakonec ale zápas otočili ve svůj prospěch a vedou v sérii 2:1. Další utkání je čeká již v úterý v Energo aréně ve Vrchlabí.

Trenér Vrchlabí Petr Hlaváč: „Dneska se mi to hodnotí strašně těžko. Myslím, že jsme byli po celou dobu lepším týmem. Vedli jsme, neproměnili jsme spoustu šancí a zápas jsme si prohráli sami. Je to pro nás trochu ledová sprcha. Nicméně, stav je 2:1, soupeř musí ještě jednou vyhrát a my se pokusíme teď vyhrát doma. My už musíme jenom vyhrávat. Hráli jsme dobře už minule doma. Fanoušci za námi přijeli i do Jablonce, jezdí takhle celou sezónu. Atmosféra byla příjemná z obou stran, fandilo se, byl to hezký zápas.

Tomáš Brokeš, útočník Vlků: „Ve třetí třetině jsme je zbourali. Ale oni byli až do půlky utkání lepší. Když jsme dali gól, tak trochu polevili. A když jsme dali na 2:2, tak bylo lehce po nich, pak přišlo zbytečný vyloučení, to jsme si hlídali. No a pak už jsme puk drželi hlavně u nich, hlídali jsme, aby nemohli k nám. Byl plný stadion, super atmosféra, super fanoušci. V úterý opět jedeme do Vrchlabí, musíme vyhrát.“

HC Vlci Jablonec – HC Stadion Vrchlabí 4:2 (0:2 , 1:0, 3:0)

Sestava Vlků: Hosnedl – Moravec, Tondr M., Čechura, Pavlů, Pilař, Pulec – Víšek, Havlas, Tondr L. – Demel, Peřina, Homolka – Mulač, Brokeš, Babec

Branky : 32. L. Tondr (Demel), 44. M. Tondr, 55. Víšek (Brokeš), 60. Mulač – 12. Pojkar (Filip), 14. Pilař (Šťastný, Filip)

Vyloučení: 9:8        Využití: 0:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Předchozí článekZlom přišel v přesilovkách, stav čtvrtfinále 1:1