Vlci vyhráli ve Vrchlabí a postupují

50

Vítězná jízda jabloneckých hokejistů v play off II. ligy pokračuje. Do Vrchlabí odjeli oslabeni, ale o to větší rošádu na ledě soupeře předvedli. A vyšli z ní jako vítězové. Postupují!

Play off druhé ligy má zběsilé tempo a po dni přestávky se představili Vlci tentokrát na ledě svého soupeře ve Vrchlabí. Domácí celek v sérii prohrával a pokud chtěl pokračovat v sezóně, musel bezpodmínečně vyhrát. Jenže oslabení Vlci svého soupeře v úvodu zaskočili a po šancích Lukáše Tondra a Babce, který trefil tyč, přišel v deváté minutě úder z hole Homolky a hosté šli do vedení. Domácí celek se sice snažil před téměř čtrnácti sty diváky o vyrovnání, avšak pozorně hrající Jablonec je do výraznější šance nepustil a naopak, sám si dokázal dobré pozice vypracovat.

Ve druhé třetině domácí přidali, dokázali si vytvořit i gólové příležitosti, po střele Hlaváče zvonila tyčka Hosnedlovy branky, ovšem k vyrovnání to nevedlo. V závěru druhé části to pak byli hosté, kdo byl blíže ke vstřelení gólu a navýšení svého náskoku.

Podobný obraz hry měla i závěrečná část zápasu, domácí tlačili, Vlci pozorně a účelně bránili. A když se po domácích šancích Pšurného, Procházky a Jirků skóre neměnilo, přišel v 52. minutě šok pro příznivce Vrchlabí. Demel v přesilové hře překvapil gólmana Abraháma a Vlci vedli 2:0. Do hry Stadionu se vkradla křeč, hosté domácí do ničeho nepouštěli a minutu před koncem pak Víškem pečetili svoji výhru a postup do semifinále.

Nutno podotknout, že v celé sérii skvěle zachytal Lukáš Hosnedl.

Petr Cinibulk, prezident HC Vlci: „Hráli jsme v oslabené sestavě. Kluci ale výborně bojovali a nechali na ledě všechno. Dokonale jsme domácí zaskočili a přehráli. Děkuji jabloneckým fanouškům, kteří se za námi do Vrchlabí vypravili. Teď máme pár dnů na odpočinek a v neděli 25. března hrajeme semifinále proti Žďáru nad Sázavou a začínáme na ledě soupeře. Další domácí utkání sehrajeme doma v úterý 27. března. Všechny fanoušky zveme.“

HC Stadion Vrchlabí : HC Vlci Jablonec 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Branky: 9. Homolka (Babec, Havlas), 52. Demel, 59. Víšek

Sestava Vlků: Hosnedl (Petruželka) – Tondr M., Zeman, Čechura, Pavlů, Pilař P. – Homolka, Babec, Tondr L., Víšek, Havlas, Mulač, Brokeš, Demel

Využití: 0:1     Vyloučení:  3:3

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou