Vlci navýšili vedení v sérii

87

HC Vlci Jablonec nad Nisou – NED Hockey Nymburk 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) PLAY-OFF; stav série 3:0

Play off pokračuje téměř rychlostí světla a třetí utkání série čekalo jablonecké hokejisty tentokrát na domácím ledě. Po pondělním vítězství vedli 2:0 na zápasy a zároveň věděli, že soupeř se na toto utkání hodně nabudí. A to se také projevilo v úvodní části hry.

Vedení se sice ujal domácí tým, když se v přesilovce prosadil přesnou střelou nad lapačku Demel. Jenže Nymburk o dvě minuty později vyrovnal a až do konce první části hry byl lepším týmem. Lépe kombinoval, byl rychlejší a důraznější. Nebylo tak překvapením, že domácímu Stejskalovi přibývaly na kontě úspěšné zákroky, zatím co jeho protějšek mnoho práce neměl. Největší šanci domácích, kdy se před ním objevil osamocený Bříška, ale s přehledem zlikvidoval.

Vlci hru v úvodu druhé části vyrovnali a ve 27.minutě šli do vedení. Dokázali využít i druhou přesilovou hru, když ránu Pavlů od modré tečoval před brankou Havlas. Na ledě pak byl k vidění spíše boj než pohledný hokej, o dramatické situace ale nouze nebyla a šance se i tak rodily na obou stranách. Do poslední části tak domácí celek vstupoval s jednobrankovým vedením a v očekávání náporu hostí.

A tak jim hned v ůvodu vzal vítr z plachet. Pilař vystřelil od modré přes obránce, brankář hostí Brázdil dokázal jeho střelu jen vyrazit a Mulač byl ve správný čas na správném místě. Poslat kotouč do odkryté branky pro něho bylo hračkou. Byla to již čtvrtá branka jabloneckého útočníka v této sérii. Vlci pak hru kontrolovali, přidali na aktivitě a soupeře do výraznějšího tlaku nepouštěli. Nymburku se naskytla šance dvě minuty před koncem třetí části, když dostal výhodu přesilové hry. Hosté odvolali brankáře a hráli s šesti hráči v poli. Pozorně a obětavě bránící Vlci ale žádné drama nepřipustili a dotáhli tak zápas do vítězného konce. V sérii hrané na čtyři vítězná utkání tak vedou již 3:0. Další zápas se hraje již v pátek, tentokrát v Nymburku.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Bílek, Švík – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Homolka, Demel, Babec – Mulač, Brokeš, Frk – Pulec, Hubáček, Gecko

Branky: 4.Demel (Pavlů), 27.Havlas (Pavlů,Bříška), 42.Mulač (Pilař) – 6.Dyrynk ( Kuncek)

Vyloučení 2:3       Využití 2:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec