V Sokolově se hrál špičkový hokej a body patří Vlkům

76

Sokolovský zimní stadion a na něm téměř osm stovek diváků viděl v sobotním podvečeru vynikající hokej. Zasloužili se o to oba týmy, které předvedly strhující bitvu s řadou zvratů, pěkných branek i tvrdých soubojů a nechyběla ani bitka. Jak řekl vedoucí domácího týmu Karel Makovec: „Dnes jsme viděli nadstandardní hokej. Bohužel, zůstali jsme bez bodu“.

Všechny body totiž patřily hostujícím Vlkům. Ti museli na počátku zápasu čelit tlaku Baníku a v polovině čtvrté minuty kapitulovali, když nahrávku Račanského zpoza branky poslal zcela nekrytý Kašpar za Hosnedlova záda. Hosté nechtěli zůstat nic dlužni, přijali nastavené tempo a o chvíli později mohlo být srovnáno, jenže ránu Bříšky zastavila tyčka domácí svatyně. O dvacet vteřin později však již stav 1:1 na ukazateli skóre opravdu svítil. Druhý střelecký pokus Bříšky v utkání rozvlnil síť za zády domácího gólmana Feča. Hra se pak rychle přelévala ze strany na stranu, ani jeden z brankářů se nenudil, kapitulovat však musel jen ten jablonecký. Střelu Strunze od modré tečoval Trapl a Hosnedl byl bezmocný.

Stav 2:1 pak vydržel až do 28. minuty. Opět za jeho změnou stála teč před jabloneckou brankou. Hodně šťastná, když se puk odrazil o Hruškovo pozadí a překvapil brankáře hostí. Dvoubrankové vedení dávalo Baníku velké šance, ty se ale začaly hroutit už po 11 vteřinách. To proháčkoval domácí obranu Brokeš a z téměř nulového úhlu s pomocí štěstěny přes Fečova záda poslal kotouč do sítě – 3:2. A boj pokračoval, Vlci přitlačili a v čase 32:10 srovnali stav zápasu. Po nahrávce Bříšky se opakovanou střelou prosadil Lukáš Tondr. Na konci druhé části hry tak bylo srovnáno a do té třetí se tak šlo za nerozhodného stavu.

Na ledě se začalo více jiskřit, i nadále ale byl k vidění špičkový hokej. Mistička vah se nejprve přiklonila na stranu domácího týmu, který poslal ve 43. minutě do vedení Šik. Vlky inkasovaný gól nezlomil, naopak. Frk, který nahradil v poslední třetině Peřinu, našel přesnou nahrávkou Pilaře a ten nechytatelnou bombou vyrovnal na 4:4! Hokej nahoru – dolů strhával diváky, kteří hnali domácí tým dopředu. Radost ale měla druhá strana. V 52. minutě úřadoval v útočné třetině Víšek, přistrčil puk na Babce a ten poprvé v utkání poslal do vedení jablonecký tým. Jiskření na ledě pak nabralo na intenzitě a výsledkem byl pěstní souboj Čechury s domácím Osmíkem. Lehce na body zvítězil Čechura, trest 2+2 minuty ale dostali oba. V závěru pak domácí vystupňovali svůj tlak, odvolali brankáře, zvrátit stav zápasu ale nedokázali a na ledě pak nadšeně slavili vítězství Vlci.

„Odehráli jsme vynikající zápas , který asi svou úrovní díky oběma týmům překročil druholigové mantinely. Zápas měl všechno – bojovnost, rychlost, oboustranné vysoké nasazení, pěkné branky i správnou bitku. Divákům se určitě musel líbit. I když body zůstaly nám … „ hodnotil zápas Josef Březina, vedoucí Vlků. A na ty teď čeká již ve středu další utkání na soupeřově ledu – tentokrát v Letňanech.

HC Baník Sokolov : HC Vlci Jablonec 4:5 (2:1,1:2,1:2)

Vyloučení : 5:5 navíc Osmík (Sok.) a Čechura (Jbc.) 2+2 min, bez využití

Branky a nahrávky: 5. Kašpar (Račanský, Kuncl), 10. Trapl (Strunz), 28. Hruška (Michálek, Osmík), 43. Šik – 7. Bříška (Homolka, L.Tondr), 28. Brokeš, 33. L.Tondr (Bříška), 46. Pilař (Frk), 52. Babec (Víšek, Čechura)

Sestava Vlků: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař. M. Tondr, Zeman, – Homolka, Bříška, L. Tondr, Víšek, Peřina, Mulač, Havlas, Brokeš, Babec, Frk. Trenér: Tomáš Demel.

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Předchozí článekTýden náhradního rodičovství má probudit zájem budoucích pěstounů
Další článekJablonec se rozloučí s letošním Mezinárodním trienále skla a bižuterie