Překvapení se nekonalo – Vlci opět vyhráli

49

Souboj lídra skupiny s posledním se ve středečním podvečeru odehrál na zimním stadionu v pražských Letňanech. Domácí Letci jsou nováčkem soutěže a momentálně jim patří poslední příčka tabulky. Již v prvním zápase v Jablonci ale ukázali, že nepatří mezi lehké soupeře a že mladý tým po získání zkušeností bude oříškem pro každého.

A utkání podle toho také vypadalo. Domácí mladíci se Vlků nezalekli a byli to oni, kdo šel do vedení. Ve třetí minutě se o to postaral nositel slavného hokejového jména Kučera. A domácí se mohli radovat ještě více – ve 12.minutě fauloval Martin Tondr pronikajícího Soukupa, následovalo trestné střílení, v něm ale dominoval brankář hostí Hosnedl. Vzápětí přišlo ke slovu otřepané „nedáš – dostaneš“. Vlci v následující minutě vstřelili dva „slepené„ góly z hole Babce a Bříšky a favorit se ujal vedení.

To vydrželo až do druhé části hry, kdy dobře hrající domácí celek srovnal na 2:2 povedeným bekhendem Kučery. Šance se pak rodily na obou stranách, muži v maskách ale puk za svá záda nepustili.

Domácí gólman pak ale musel kapitulovat v úvodu posledního dějství. Po „kolotoči“ před domácí svatyní se prosadil po nahrávce Bříšky Lukáš Tondr. Letci své zbraně v žádném případě nesložili, jejich akcie ale držel vysoko hlavně svým výkonem brankář Hamalčík. Ojedinělé, ale nebezpečné šance Letců pak stejně bravurně vyřešil i gólman Vlků Hosnedl. Dvě a půl minuty před koncem utkání si domácí celek vybral oddechový čas a po něm zkusil power play. Jenže chyboval v kombinaci v útočném pásmu, kotouče se zmocnil Bříška, poslal ho do středního pásma Lukáši Tondrovi a ten s přehledem přidal do prázdné branky čtvrtý gól Vlků. Letci sice zkusili ještě jednou hru v šesti, ale na skóre se již nic nezměnilo a Vlci si vezou z Letňan vybojované 3 body, které oslavili tradičním radostným vytím.

HC Letci Letňany – HC Vlci Jablonec 2:4 (1:2,1:0,0:2)

Branky a nahrávky: 3. F. Kučera, 36. F. Kučera (Soukup) – 13. Babec (Brokeš), 13. Bříška (L. Tondr, Moravec), 44. L. Tondr (Bříška, Pavlů), 58. L. Tondr (Bříška)

Sestava: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr, Zeman, – Homolka, Bříška , L. Tondr – Víšek , Havlas, Peřina – Mulač, Brokeš,Babec – Frk

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Předchozí článekPoctu hejtmana obdrželo sedm osobností kraje, jedna z cen byla udělena in memoriam