Postup vystřelil Bříška

90

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha 2:1PP (0:0, 1:0, 0:1 – 1:0), semifinále PLAY-OFF; konečný stav série 3:1

Na ukazateli času 60:32 a jablonecký zimní stadion bouří ! Bříškův projektil z pravého kruhu „trhá“ síť za Langerovými zády a posílá Vlky do baráže o první ligu. Po druhé za sebou vyřazují v rozhodujícím klání pražskou Kobru. Ta přijela do Jablonce s jediným cílem – vyhrát a následně rozhodnout sérii na vlastním ledě.

Od počátku také byla hodně aktivní, jenže důležitosti zápasu si byli vědomi i domácí borci. A tak to byl v prvním dějství hlavně souboj domácí defenzívy v čele se Stejskalem a útočnou vozbou Kobry, vedenou Jakešem. Kobra sice Vlky v této části hry přestřílela, k brance to ale nevedlo. A protože ani domácí nedokázali přetavit své šance ve vedoucí branku,šlo se do kabin za stavu 0:0.

Druhá třetina pak přinesla podobný průběh, počet střel na branku se ale vyrovnal a zaplněný zimní stadion viděl řadu rušných okamžiků před oběma brankami. A také lepší vstup Vlků do této části. Po nahození Hubáčka tečoval před brankářem kotouč Babec, takže jej Langer nedokázal přikrýt. Babec se jej rychle zmocnil a zasunul za záda brankáře hostí. Napravil tak situaci z úvodu zápasu, kdy neproměnil trestné střílení. Těsné vedení pak Vlci drželi a nevynechali jedinou příležitost ohrozit branku hostí.

V úvodu třetí třetiny Kobra dostala Vlky pod tlak, ti ale obětavě bojovali a měli navíc za svými zády vynikajícího Stejskala. Jenže v 54.minutě musel po závaru kapitulovat i on a bylo vyrovnáno. Obě mužstva pak sázela na jistotu a hledala možnost, jak zaskočit soupeře a strhnout vedení na svoji stranu. Do 60.minuty se to nepodařilo, i když v poslední minutě hráli domácí v početní výhodě.

Na řadu přišlo prodloužení a oproti minulým zápasům jej tentokrát zahajovali Vlci ne v oslabení, ale v přesilové hře . Ta sice končila v čase 60:31 , jenže to už měl „nataženo“ Kamil Bříška … a bylo rozhodnuto !

Stadion bouří, hráči se radují a užívají si ovací od fanoušků. Hrdina zápasu číslo jedna Jirka Stejskal :
„vyhráli jsme, je to super, co jiného k tomu dodat. Strašná radost, prostě super!„.
Tím, kdo rozjásal davy, byl Kamil Bříška. A jeho pocity ? „dali jsme do toho všechno co jsme mohli. Rozhodla secvičená akce v prodloužení, křížná střela a padlo to tam. Euforie obrovská, spadl jsem tam a všichni na mně naskákali, mám snad z toho zlomenou nohu, ale paráda !“
Pouze z tribuny vše sledoval Bříškův parťák, zraněný Lukáš Tondr: „z tribuny to vypadalo, že nic moc, ale ukázalo se, že jsme prostě lepší tým ! Takhle to dopadlo, zaplať pán bůh. A jedem do Vsetína „!
Ve Vsetíně prožil úspěšné hokejové roky hrající trenér Vlků Tomáš Demel : „ pocity skvělý,nadšení, že jsme to dokázali. Třikrát šly zápasy do prodloužení a byli jsme v tom šťastnější. Do Vsetína se těším, ale budu mít asi takový smíšený pocity. Ať to tam dopadne jak to dopadne, tak asi pokaždé prohraju. Ale těším se a budu hrát za nás ,za Vlky !“
A krátké hodnocení od Josefa Březiny, vedoucího mužstva: „ myslím, že rozhodla ohromná vnitřní síla mužstva. Kluci si v těch rozhodujících chvílích věřili a dokázali ty zápasy doslova urvat! Klobouk dolů, smekám před nimi… . A rozhodující byl také muž v bráně. My jsme měli lepšího !“.

Na Vlky teď čeká baráž proti celkům Havlíčkova Brodu a Vsetína. Začínají příští středu na domácím ledě proti Havlíčkovu Brodu. A věří, že bude opět „plný dům“ ! Podpora fanoušků totiž byla fantastická.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Hubáček, Pilař, Zeman – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Mulač, Demel, Homolka – Pulec, Brokeš, Frk – Gecko, Švík, Frk

Branky: 23.Babec (Hubáček), 61.Bříška (Pavlů,Moravec) – 54.Hlinka (Verbík R.,Jakeš)

Vyloučení 6:7       Využití bez využití

Zdroj: hcvlci.cz

Rozpis kvalifikace o WSM Ligu:

1. kolo – pondělí 3. 4. 2017 od 18.00 hod. BK Havlíčkův Brod – VHK ROBE Vsetín
  2. kolo – středa 5. 4. 2017 od 18.00 hod. HC Vlci Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod
  3. kolo – pátek 7. 4. 2017 od 17.30 hod. VHK ROBE Vsetín – HC Vlci Jablonec nad Nisou
  4. kolo – neděle 9. 4. 2017 od 17.30 hod. VHK ROBE Vsetín – BK Havlíčkův Brod
  5. kolo – úterý 11. 4. 2017 od 18.00 hod. BK Havlíčkův Brod – HC Vlci Jablonec nad Nisou
  6. kolo – čtvrtek 13. 4. 2017 od 18.00 hod. HC Vlci Jablonec nad Nisou – VHK ROBE Vsetín

Zdroj: hokej.cz

Předchozí článekV Libereckém kraji není žádný důvod ke stávce v autobusové dopravě