Nevyhoštěný hvězdou večera – nastřílel čistý hattrick

98

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Klášterec nad Ohří 6:2 (1:1, 2:1, 3:0)

Jasné vítězství? Tak to určitě ne. Výsledek sice hovoří jednoznačně ve prospěch jabloneckých hokejistů, jenže na ledě to nebylo vůbec jednoduché. Klášterec se představil v Jablonci jako houževnatý soupeř, který hraje rychle a velmi důrazně, někdy až příliš.

Od počátku zápasu to také byli spíše hosté, kdo udával tón hry a měl i první šance. Domácí brankář Stejskal tak měl od prvních minut možnost ukazovat své umění. Do vedení v zápase nakonec šel domácí celek, když využil přesilovou hru. Po rychlé kombinaci střílel přesně Pavlů. Hosty branka nezlomila, spíše naopak a o dvě minuty později bylo srovnáno, když důraz v koncovce předvedl hostující Macháček. Hosté v tu chvíli působili kompaktnějším dojmem, než marodkou zdecimovaný domácí celek. První třetina však další branky nepřinesla.

Ty přišly hned v úvodu prostřední části hry. A radovali se nejprve hosté, kteří využili také přesilovou hru při vyloučení bojovníka Demela. Vedení Klášterci dlouho nevydrželo. Za dvě a půl minuty to byl právě Demel, kdo srovnal stav utkání na 2:2. Jenže ještě před tím se zaskvěl domácí gólman Stejskal, když v čase 22:39 zlikvidoval trestné střílení hostí. Kdo ví, jaký by byl vývoj zápasu, pokud by se hosté dostali do dvougólového vedení. Naštěstí se tak nestalo a přišlo Demelovo vyrovnání. Vlci si pak v polovině utkání pozvali na pomoc i paní Štěstěnu – Bříškovo prudké nastřelení před branku si srazil hostující bek do vlastní sítě – 3:2. Klášterec se snažil seč mohl o srovnání, přibývalo důrazu, ale také nedovolených zákroků a šarvátek. Po jedné z nich putoval předčasně do sprch domácí Pulec a hostující Strunz. Ve vzájemné potyčce předvedl domácí bek ukázkové složení soupeře jak se na hráče amerického fotbalu sluší a patří. Potyčku jasně vyhrál, v utkání ale dohrál… .

Do závěrečné části hry se vstupovalo za domácího vedení. A za tlaku hostí s enormní snahou o srovnání stavu zápasu. Jenže jejich útoky končili na pozorném Stejskalovi. Hra Vlků byla hodně neuspořádaná, vázla kombinace a nedařilo se udržet kotouč na svých hokejkách v útočném pásmu. Vypadalo to, že vyrovnání je na spadnutí. Ovšem pak přišly chvíle domácího forvarda Michala Nevyhoštěného. Ten se v rozmezí šesti minut třikrát zapsal do listiny střelců! Čistý hattrick definitivně zlomil odpor hostí a přinesl plný bodový zisk domácím. Jak již bylo řečeno, výsledek je pro Klášterec až příliš krutý, ale hokej je prostě takový. Produktivita byla na straně Vlků a poprvé v této sezóně dokázali Klášterec porazit. Nadšení fanoušci pak dlouho vyvolávali střelce Nevyhoštěného!

Další utkání čeká Vlky za týden na ledě Sokolova. A trenér Demel doufá, že se zranění a nemocní do té doby uzdraví.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pulec, Zeman, Pilař – Šulc, Bříška, Pavlů – Nevyhoštěný, Havlas, Gecko – Mulač, Demel, Frk

Vyloučení 6:11 navíc Pulec (JAB) a Strunz (KLA) osobní trest DKÚ
Využití 3:1 navíc Klášterec trestné střílení – nevyužito

Branky: 9.Pavlů (Moravec,Bříška), 24.Demel (Frk,Mulač), 30.Bříška (Moravec,Pavlů), 53.Nevyhoštěný (Pilař,Havlas), 56.Nevyhoštěný(Šulc,Bříška), 59.Nevyhoštěný (Gecko,Havlas ) – 11.Macháček (Zicho), 21.Deveri (Charousek,Macháček)

Zdroj: HC Vlci Jablonec