Naděje zhasly až v poslední minutě

92

HC Vlci Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod 2:3 (0:1, 2:0, 0:2), kvalifikace o WSM Ligu

Vlci se za předvedený výkon nemusejí vůbec stydět. A fanoušci jim to potleskem po zápase dali najevo. Soupeř se totiž ukázal jako vynikající tým, výborně bruslil a kombinoval a nevynechal jedinou příležitost ke střelbě. Vlci statečně drželi krok a sahali minimálně po bodu. V pátek 7.dubna je čeká další důležitý a těžký zápas ve Vsetíně.

Vstup do baráže II. ligy jabloneckým hokejistům nevyšel zcela podle představ. Na zaplněném zimním stadionu přivítali celek Havlíčkova Brodu a od začátku to byli hosté, kteří měli iniciativu na svých hokejkách. To se jim také vyplatilo a v šesté minutě šli do vedení, když zblízka překonal Stejskala Beneš. Vlci se snažili o odpověď a s postupem času přišly i šance na srovnání stavu zápasu. Zůstalo však pouze u nich, a tak po první třetině svítil na ukazateli skóre stav 0 : 1.

Do druhé části hry vstoupili pak domácí úspěšněji než do té první a ve 26.minutě využili přesilovou hru ke srovnání stavu. Bříška dostal přesnou kolmou nahrávku mezi obránce, dostal se za jejich záda a tváří v tvář brankáři Novákovi nezaváhal. Vyrovnání Vlky povzbudilo a protože ani soupeř nepřijel do Jablonce bránit, byl k vidění rychlý a bojovný hokej se šancemi na obou stranách. Více práce měl sice domácí brankář, ale nenudil se ani jeho protějšek. A v 31.minutě musel kapitulovat, když v oslabení unikl Nevyhoštěný a střelou po ledě trefil mezírku mezi jeho betony.

Vedení pak Vlci drželi až do poloviny poslední části hry. To se opakovala situace s oslabením a vstřelenou brankou. Jen v opačném gardu – radovali se Havlíčkobrodští a bylo vyrovnáno. S blížícím se závěrem se na ledě urputně bojovalo, ani jednomu z týmů se však nedařilo překonat soupeřova gólmana. Jenže, když už se zdálo, že zápas dojde až do prodloužení, přišlo prohrané vhazování před domácí brankou a po závaru se zblízka prosadil zkušený hostující Endál a 33 vteřin před koncem tak rozhodl o vítězství Bruslařů. A domácím zbyla jen hořkost z porážky chvilku před koncem.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Hubáček, Pilař, Zeman – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Mulač, Demel, Homolka – Pulec, Brokeš, Babec – Gecko, Švík, Frk

Branky: 26.Bříška (Pavlů,Moravec), 31.Nevyhoštěný (Moravec) – 6.Beneš (Lacina), 50.Semrád T. (Kuchta), 60.Endál (Třetina, Kříž)

Vyloučení 6:7 navíc Moravec (JAB) a Semrád T. (HAVL) 10min OT      Využití 1:0 V oslabení 1:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec

Předchozí článekPozvání přednáška – Josef Scheybal st.
Další článekSeminář „Aktivní neziskovky důvěryhodné pro dárce a partnery“ se koná na kraji 27. dubna