Ani druhý zápas kvalifikace o WSM ligu Vlkům nevyšel

66

Los druhé bitvy v kvalifikaci o hokejovou WSM Ligu poslal jablonecké Vlky za havlíčkobrodskými Bruslaři. Domácí tým opanoval první dvacetiminutovku, ve které si vytvořil tříbrankový náskok. Následně Vlci zlepšili hru, ovšem na zvrat v utkání to nemělo vliv. Do střelecké listiny se z řad Havlíčkobrodských zapsali dvougóloví střelci Lukáš Endál s Davidem Michálkem, které doplnili Filip Beneš s Janem Milfaitem. Střelecký prapor hostujících hokejistů dvakrát pozvedl Lukáš Tondr.

Souboj dvou tradičních celků v kvalifikaci o WSM Ligu začali aktivněji Vlci. Hosté si vytvořili tlak, ale branka jim nebyla dopřána. Naopak to byli domácí hokejisté, kteří šli z první akce do vedení. David Michálek oslovil před modrou Jana Milfaita. Útočník Bruslařů se prosmýkl kolem svého strážce a nedal Hosnedlovi šanci. Celek z Kotliny hrál lépe a brzy se dočkal dalšího úspěchu. Miroslav Třetina našel na pravé straně rozjetého Lukáše Endála. Elitní útočník si ve své šanci věděl rady, když se protáhl až před brankáře hostů, kterého prostřelil k levé tyči. Vlci mohli rychle snížit, avšak inkasovali potřetí. Bruslaři se prezentovali zdařilou kombinací, na jejímž konci byl David Michálek, který využil přečíslení hostující obrany. Domácí tým hrál ve velké pohodě, ale tu jablonečtí Vlci zbrzdili. Tomáš Demel objel Novákovu branku, kde mezi čárkami našel Lukáše Tondra. Hostující útočník vymíchal domácího brankáře a poslal hrací předmět pod horní tyč. Severočeši se mohli dostat na dostřel, avšak pokus Jana Víška skončil na tyči. Třetinu snů v podobě domácího celku ukončila využitá přesilová hra. Lukáš Endál z pravého kruhu našel střílenou přihrávkou hůl Davida Michálka, jenž se prosadil z předbrankového prostoru.

Do druhého dějství přišel úplně jiný tým Vlků. Severočeši zlepšili pohyb a napadali domácí rozehrávku, s čímž měli Bruslaři problémy. Jablonec se nakonec dočkal zasloužené odměny v podobě druhé branky. Vojtěch Havlas mohl snížit, a i když ho vychytal Novák, na dorážku Lukáše Tondra neměl nárok, jelikož hostující útočník dotlačil nadvakrát puk za gólmana Bruslařů. Vlci hráli dobře a mohli přidat další dílek do své skládačky, avšak Novák byl na místě. Udeřit tak mohlo i na druhé straně, ovšem v modrém půlměsíci čaroval Hosnedl, jenž zmařil šance Třetiny a Endála. Bruslaři srovnali se svým soupeřem krok a mohl z toho těžit Miroslav Třetina, ale domácí kapitán vyprášil betony gólmana Vlků. Po prohřešcích na obou stranách sedělo více prostoru na ledové ploše domácím hokejistům, ovšem ti nedokázali protlačit hrací předmět za brankovou čáru. V samém závěru měli Vlci možnost přesilovky, ale v ní zahrozil David Michálek, leč na Hosnedla si nepřišel.

Ve třetí třetině se snažili Vlci s nepříznivým stavem něco udělat, ale jejich pokusy pochytal Novák. Bruslaři se moc dopředu nedostávali, ovšem z náhlé akce udeřili. Tomáš Chlubna vyslal do úniku Filipa Beneše. Útočník Bruslařů se protáhl kolem dvou obránců až k Hosnedlovi, kterého překonal bekhendovým zakončením. Hostující Tomáš Čechura pak poslal nekompromisně k ledu Tomáše Chlubnu, za což si od rozhodčích vysloužil pětiminutový trest. Domácí tým dokázal využít nabídnuté situace. David Michálek společně s Lukášem Endálem přečíslili obranu hostů a druhý jmenovaný zakončil do poloprázdné branky. Severočeši mohli korigovat taktéž v přesilové hře, ale na Nováka v čele s jeho obranou si nepřišli. Bruslaři tak zvítězili 6:2 a do kvalifikační tabulky si připsali všechny tři body.

Václav Adam (trenér BK Havlíčkův Brod): „Věděli jsme, že to nebude jednoduchý zápas. Hráli jsme po delší pauze. Je pro nás hrozně důležité, že jsme do kvalifikace o WSM Ligu vykročili vítězně, že jsme zvládli první zápas, i když herně to nebylo takové, jak bychom si představovali. V téhle fázi jsou ale rozhodující výsledky a nikdo se vás nebude ptát, jestli jste hráli dobře. Dnes jsme to prostě ubojovali a teď už se připravujeme na pondělní zápas s Porubou.“

Tomáš Demel (trenér HC Vlci Jablonec nad Nisou): „Na začátku utkání jsme mohli dát gól do prázdné branky, ale může se jen spekulovat, jestli byla posunutá úmyslně, nebo ne. Zápas se mohl odvíjet jinak, kdybychom dali první gól, ale nemůžu říct, že bychom ztratili začátek utkání. Potom jsme měli několik šancí, ovšem domácí vytěžili z minima maximum.“

BK Havlíčkův Brod – HC Vlci Jablonec n. N.  6:2 (4:1, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 2. Milfait (Vala, Kulhánek), 7. Endál (Třetina), 9. Michálek (Milfait, Voříšek), 19. Michálek (Endál, Milfait), 48. Beneš (Chlubna, T. Semrád), 54. Endál (Michálek, Milfait) – 14. L. Tondr (Demel), 25. L. Tondr (Mulač, Havlas). Rozhodčí: Michal Škrobák, Michal Dědek – Roman Komínek, Henrich Kráľ. Vyloučení: 4:3, navíc Bříška (JAB) 10 min. OT [NESP], Čechura (JAB) 5 + OK [KOL]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1723. Střely na branku: 37:26 (9:8, 15:9, 13:9). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:2, 6:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž, Balgalvis – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kuchta Beneš – Kozlík, Ludvík, Šuhaj

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, M. Tondr – Babec, Bříška (A), L. Tondr (A) – Víšek (C), Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Demel, Homolka – Peřina

Zdroj: BK Havl. Brod (Štěpán Ondráček)

Předchozí článekLiberecký kraj podpoří regionální výrobce a řemeslníky i v roce 2018