Na závěr roku cenná výhra

51

Poslední domácí zápas II. hokejové ligy v tomto roce přinesl pro jablonecké diváky dramatickou podívanou. Hosté z Trutnova do utkání vstoupili aktivněji a první minuty patřily jim. Vlci ale srovnali krok, mezi 9. a 11.minutou dali dvě branky a šli do vedení. Získali menší převahu a převzali utkání do vlastní režie.

Tu si udrželi i ve druhé třetině. Ale právě druhá část utkání by se dala nazvat festivalem neproměněných šancí, protože se domácím nedařilo využít ani zcela vyložené šance. Zato hosté snížili na 2:1 přesně v čase, když se vracel z trestné lavice Babec. Hosnedl neudržel puk a ten se pomalu dokutálel do branky. Dramatická zápletka byla na světě.

Na začátku třetí třetiny přinesl klid do domácích řad Vojta Havlas, když zvýšil na 3:1. Další minuty se odehrávaly ve znamení větších obrátek, většího důrazu a také většího počtu nečistých zákroků. Situace vyvrcholila bitkou v 56. minutě, po které se zaplnily trestné lavice na obou stranách. Jablonečtí Vlci už ale soupeře nepustili do úspěšné koncovky a nedovolili situaci na ledě zdramatizovat. Na hokejkách měli ještě další šance ke zvýšení skóre, ale to se jim již nepovedlo. Nakonec to pro ně byly poslední tři body v tomto roce, které zůstaly doma. Utkání, které se mělo hrát v Děčíně 30. prosince, se totiž přesouvá až na poslední lednovou středu.

Josef Březina, vedoucí týmu Vlků: „Začali jsme trochu vlažně, soupeř nás zaskočil, hned si vytvořil několik nebezpečných šancí a dobře bruslil. Do vedení jsme šli dvěma slepenými góly, díky kterým jsme ale převzali taktovku zápasu do svých rukou. Nepodařilo se nám proměnit důležité příležitosti a proto se zrodilo drama. Trutnov pocítil šanci na vyrovnání, ale nás podržel gólman. Naším soustředěným výkonem a taky s přibývajícím časem soupeři trochu tekly nervy, ten se už do žádného tlaku nedostal a my jsme utkání dotáhli do zdárného konce.“

Aleš Půlpán, trenér Trutnova: „Pro nás to byl dobře rozehraný zápas. Po hrubých chybách jsme ale prohrávali dva nula v první třetině. Druhou jsme 1:0 vyhráli. Do třetí jsme nastoupili s tím, že to na ně zkusíme. Ovšem zase po naší hrubé chybě, kdy se skóre zvýšilo na 3:1, to už pak bylo těžké. I tak si ale myslím, že jsme odehráli výborný zápas a předvedli výborný výkon. A že jsme si minimálně bod zasloužili.

HC Vlci Jablonec – HC BAK Trutnov 3:1 (2:0, 0:1, 1:0)

Sestava Vlků: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Korecký – Babec, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina.

Vyloučení : 6:7 navíc Zeman (JAB) 10min , Čechura, Mulač (oba JAB) 2+2min – Machač, Bezděk (oba TRU) 2+2min.

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou