Z Vrchlabí bez bodů

44

S nekompletní sestavou cestovali Vlci do Krakonošova. Souboj domácích hokejistů s jabloneckými Vlky má vždy náboj opravdového derby a ani tentokrát tomu nebylo jinak.

Do začátku utkání vstoupili aktivněji domácí, kteří se hned usadili v útočném pásmu a kombinovali, ale Jablonec úvodní nápor přečkal. V první třetině se museli hosté třikrát bránit ve čtyřech, ale domácí ani jednu přesilovku nevyužili. Ve 12. minutě rozvlnil síť za Jelínkem Matějček a domácí vedli 1:0.

Do druhé části vstoupili lépe hosté, kteří měli častěji puk na svých hokejkách. Hra se na ledě srovnala, nicméně Jablonec obdržel v oslabení další branku a za čtyři minuty dotlačil puk za záda Jelínka opět Matějček. Před koncem druhé třetiny došlo ještě k několika vyloučením. Dvě na straně Vlků a dvě na té vrchlabské.

Třetí třetina začala lépe pro hostující tým. V čase 41:57 se za Vlky trefil Plíhal a vykřesal tak pro svůj tým naději na lepší výsledek. Netrvalo ani dvě minuty a už to bylo pouze o jednu branku, znovu se trefil Tomáš Plíhal. Po několika dalších vyloučeních na obou stranách měli domácí šanci hrát 5 na 3, ovšem opět bez výsledku. Nakonec výhru Stadionu potvrdil slávista Vašíček, který trefil prázdnou branku.

HC Stadion Vrchlabí – HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:2 (1:0,2:0,1:2)

Sestava Vlků: Jelínek – Melovič, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Abraham, Šuráň, Havelka – Nezbeda, Frk, Babec, Tondr, Gecko, Plíhal, Kotyza, Mulač, Maďar, Bříška

Branky: 12. Matějček, 35. Bláha (Urban, Půlpán), 39. Matějček (Chalupa, Moník), 60. Vašíček (Matějček) – 42. Plíhal (Bříška, Abrahám), 44. Plíhal (Pavlů, Maďar)

Vyloučení: 7:11 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)