Vytí Vlků si vyslechla i Kobra

46

Pražská Kobra je pro jablonecké hokejisty tradičně soupeřem, který patří k těm nepříjemným a těžkým. Nebylo tomu jinak ani tentokrát. Domácí celek se na Vlky dobře připravil a od úvodního hvizdu se ujal iniciativy.

Jeho první velká šance přišla hned na začátku druhé minuty, kdy unikajícího Noska zastavil Pavlů jen za cenu faulu a následovala přesilová hra Pražanů. Tu Vlci přestáli bez úhony, vydechnout si však nemohli, neboť téměř okamžitě následovala další početní výhoda hráčů Kobry, když na trestnou lavici putoval přísně vyloučený Babec. I po ní ale stav utkání zůstával stejný – 0:0.  Změny mohl doznat v desáté minutě, vynikající Hosnedl ale Vlky podržel. A pak měli šanci strhnout vedení na svou stranu hosté. Unikajícího Havlase v čase 11:05 zastavil faulem domácí Novák a následovalo trestné střílení. Při něm však útočník hostí na domácího brankáře Moučka nevyzrál. Co se nepovedlo Havlasovi, povedlo se o pár vteřin později Brokešovi, který střelou po ledě do protipohybu domácího gólmana poslal Vlky do vedení. Radovali se z něj pouze minutu, když Novák dorážkou překonal Hosnedla a srovnal na 1:1.

Tento stav pak přes několik šancí na obou stranách svítil na ukazateli skóre až do 30 minuty. V ní přišla akce pro hokejové labužníky. Po kombinaci Bříšky s Tondrem přesně střílel mezi kruhy najíždějící Moravec a poslal Vlky do vedení. Domácí mohli srovnat krok vzápětí – Brokeš fauloval unikajícího Čurdu a výhodu trestného střílení měla i Kobra. Hosnedl si ale vedl stejně úspěšně jako před ním domácí brankář Moučka. Pak přišel okamžik, kdy všem přítomným zatrnulo – Roman Verbík tvrdě dohrál Mulače, který po jeho zákroku opouštěl po dlouhé době led s krví ve tváři. Domácí hráč za to vyfasoval pětiminutový trest plus trest ve hře a putoval do šatny. Následující dlouhou přesilovou hru ale Vlci využít nedokázali a po druhé třetině tak bylo skóre 1:2.

Kobra stále cítila šanci na zvrat, hrála velmi aktivně, její vysoké napadání činilo hostům potíže a naopak, rychlé přechody do útoku často hrozily přečíslením obrany Vlků. Herní projev hostujícího souboru měl k přívlastku vynikající hodně daleko, ovšem důslednost a obětavost mu nechyběla. Ve 48. minutě pak v přesilovce přidali hosté uklidňující třetí branku. To na trestnou lavici putoval domácí Steiner. V následujícím vhazování střílel Pavlů, do rány vložil hokejku Víšek a domácí Moučka byl bez šance – 1:3. Po zbytek zápasu pak Vlci s jistým Hosnedlem za zády hru kontrolovali a dotáhli zápas do vítězného konce. Na oslavu vitězství si tak i Kobra mohla vyslechnout radostné „vytí“ vlčí smečky. Tu teď čeká ve středu derby – zápas proti Vrchlabí.

HC Kobra Praha : HC Vlci Jablonec 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Branky : 13.Novák (Ryzák) – 12.Brokeš (Mulač), 30.Moravec (Tondr L., Bříška), 48.Víšek (Pavlů, Havlas)

Vyloučení : 8:5 plus Verbík R.(Ko) 5 min a trest ve hře, Čurda (Ko) 10 min osobní trest

Využití : 0:1

Sestava : Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr M., Pilař, Zeman – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Babec – Mulač, Brokeš, Nevyhoštěný – Gecko

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Ilustrační foto: HC Kobra Praha

Předchozí článekZa oponou s ředitelem Pavlem Žurem – díl 1.