Výhra Vlků i přes drama v poslední třetině

79

Jablonečtí hokejisté proti Mostu potvrdili roli favorita, čtvrtým vítězstvím za sebou si upevnili první příčku a navrch udrželi domácí neporazitelnost. Hosté hrají druhou ligu pod hlavičkou Mostu, ale jinak již nově vystupují jako SHK Antiradary Slaný.

Jenže byli to hosté, kteří otevřeli skóre zápasu. Využili k tomu přesilovou hru, když na trestné lavici seděl Pavlů a na ukazateli času ještě nenaskočila ani trojka. Vlci odpověděli bleskově – uplynula pouhá půlminuta, když Brokeš proháčkoval hostující obranu a bekhendem překonal brankáře Mostu Kuchaře. Na hole Vlků přišla s touto brankou pohoda, gólman hostí si nemohl rozhodně stěžovat na nedostatek práce a do konce první části musel kapitulovat ještě dvakrát. Úspěšnými střelci byli Lukáš Tondr a Jiří Babec. Babcovou brankou začalo velké představení Vojtěcha Havlase – ten dal krásným obloučkem kotouč za záda hostující obrany a Babec měl cestu ke Kuchařově brance otevřenou.

To ale nebylo vše – v úvodu druhé třetiny Havlas zamotal hlavu mosteckým bekům a předložil nádherný kotouč přímo na hokejku Jana Víška – 4:1 ! Most na tuto branku odpověděl za necelých třicet vteřin, Havlas ovšem úřadoval dál a o minutu později nahrával na další gól – opět Babcovi. To pak bylo brankově na dlouhé minuty vše, i když šance na změnu skóre měly oba celky.

Když pak na začátku poslední části hry přidal šestou branku domácích Havlas, zdálo se být jasno a rozhodnuto. Most s řadou mladých hráčů okolo zkušeného Kubinčáka ale rozhodně nebyl odevzdaným soupeřem. A dvěma brankami snížil. Začalo se rodit drama, ve kterém měli více šancí na svých hokejkách hosté. Jejich příležitosti ale zůstaly nevyužity a do konce utkání se tak již nic na brankovém stavu nezměnilo. Těžko ale říci, jak by se závěr vyvíjel, kdyby Kubinčák trefil čtyři minuty před koncem odkrytou polovinu Hosnedlovy branky.

Vlci tedy potvrdili roli favorita, získali další tři body a navýšili svůj náskok na čele druhé ligy. Vítězství tak mohli věnovat svému spoluhráči Michalu Nevyhoštěnému, který se stal šťastným otcem dcery a z tohoto důvodu zápas vynechal. K dalšímu utkání cestují Vlci v sobotu 4. listopadu na led pražské Kobry a doma je pak čeká následující středu derby s Vrchlabím.

HC Vlci : SHK Antiradary Slaný 6:4 (3:1,2:1,1:2)

Branky : 3. Brokeš (Frk), 9. L. Tondr (Homolka, Čechura), 18. Babec (Havlas), 35. Víšek (Havlas, Pavlů), 37. Babec (Havlas), 42. Havlas (Babec, Brokeš) – 3. Sýkora (Kellerstein, Kuchta), 36. Kuchta (Kellerstein), 43. Hora, 46. Sýkora (Rod, Hora)

Vyloučení – 5:5 Využití – 1:1

Sestava : Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr Martin, Pilař, Zeman – Homolka, Bříška, Tondr Lukáš – Víšek, Havlas, Babec – Mulač, Brokeš, Frk, – Gecko.

Zdroj a ilustrační foto: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Předchozí článekDnes jsme přesunuli svůj magazín na rychlejší hosting server.
Další článekKotlíkové dotace podruhé. Od dnešního odpoledne se přijímají žádosti