„Vydřený“ bod z Trutnova

39

Strhující boj se šťastným koncem pro domácí celek v samostatných nájezdech. To byl sobotní duel jabloneckých Vlků na ledě Trutnova.

Začátek zápasu patřil Vlkům, které již v polovině druhé minuty poslal do vedení utěšenou střelou Nevyhoštěný. Na jeho branku sice domácí celek odpověděl v 15. minutě Půlpánem, jenže do konce první části se trefil ještě v přesilové hře Bříška a podruhé Nevyhoštěný. V tu chvíli se zdálo, že cesta Vlků k vítězství je otevřená. Nebyla! Zatímco hosté do druhé třetiny nastoupili jako by se nemohlo nic stát a žili ve svém snu, domácí trenéři malinko zamíchali sestavou, která rozpoutala na ledě uragán.

Po necelých dvou minutách bylo srovnáno, když se trefili Svoboda a po něm Smékal. Hosté působili bezradným dojmem a další úder na sebe nenechal čekat. Při vyloučení Mulače se v přesilovce prosadila domácí hvězda Jan Kolář a Trutnov šel do vedení. Navíc Jablonec na deset minut přišel o Brokeše, kterému se nelíbily výroky sudího a za komentář putoval na trestnou lavici. Na jeho obranu nutno podotknout, že sudím tento zápas příliš nevyšel a jejich posuzování zákroků bylo, mírně řečeno, nekonzistentní. Prostě věděli, v jakých dresech hrají domácí. To ovšem nijak nesnižuje hru domácího celku ve druhé části hry.

V té s postupem času Vlci přeci jen trochu srovnali krok a do třetího dějství se vrátili se hrou ze začátku zápasu. Vytvořili si tlak a domácí gólman měl plné ruce práce. Ve 46. minutě ale musel kapitulovat, když kotouč za jeho záda dopravil Lukáš Tondr. Bylo vyrovnáno a boj na ledě před výbornou diváckou kulisou gradoval. Jenže ani jeden z gólmanů kotouč za svá záda již nepustil.

Na řadu tak přišlo pětiminutové prodloužení. Ve hře třech proti třem měli jablonečtí hokejisté kotouč častěji na holích, jejich počínání v koncovce ale jakoby předznamenávalo to, co mělo přijít. A když Hosnedl chytil i jedinou velkou šanci domácího celku, kdy se unikající útočník na něho řítil sám, přišly na řadu nájezdy.

Rozhodnutí padlo hned ve druhé sérii, když Kolář střelou k tyči překonal Hosnedla. Jablonečtí Homolka, Tondr, Bříška ani Nevyhoštěný neuspěli, zatímco domácí Půlpán ve čtvrté serii ano a bylo dobojováno. Z Trutnova si tedy Vlci vezou bod, na který se hodně nadřeli a možná také ponaučení o tom, že zápas je vyhraný až po závěrečném hvizdu. Tomáš Demel – trenér Vlků v kabině řekl : „ na druhou třetinu jste se vykašlali, odflákli jste ji. Ale dík a pochvala za to, jak jste se dokázali zvednout a bojovat v té poslední třetině a prodloužení„ !

HC Trutnov : HC Vlci Jablonec 5:4 po nájezdech (1:3,3:0,0:1-0:0)

Branky : 15. Půlpán (Fedulov, Bezděk), 22. Svoboda (Fedulov, Kastner), 22. Smékal (Zahradník, Chytráček), 25. Kolář (Martinec, Poul), 65. Kolář – rozhodující nájezd – 2. Nevyhoštěný (Pavlů), 18. Bříška (Tondr L., Čechura), 19. Nevyhoštěný (Gecko), 46. Tondr L. (Homolka)

Vyloučení : 4:6, navíc Brokeš (Jbc) 10 min osobní trest              Využití : 1:1

Sestava : Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr M., Pilař, Zeman – Homolka, Bříška, Tondr L. – Nevyhoštěný, Havlas, Gecko – Mulač, Brokeš, Babec – Peřina

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou