Vstup do přípravy Vlkům nevyšel

46

Přátelsky: HC Vlci Jablonec nad Nisou – SC Kolín 2:7 (1:3, 1:3, 0:1)

Zhruba měsíc před startem nového ročníku druhé hokejové ligy se pomalu rozjíždějí přípravné zápasy a jablonečtí Vlci zahájili svou herní přípravu v úterý 14.srpna proti Kozlům z Kolína.

Už ve druhé minutě čelil hostující gólman Martínek Kotyzovi poté, co se dostal jablonecký útočník za kolínskou obranu a zkoušel své štěstí v sólo akci. Pak ve čtvrté minutě přišla Švíkovi přihrávka z rohu a ten z mezikruží prověřil Martínka napodruhé. Kolínský gólman i tentokrát puk za svá záda nepustil. A tak se o slovo přihlásili hosté. V páté minutě nejprve zazněla halou Semirádova tyčka při akci dva na jednoho a vteřinku na to už pokřik gól z kolínské střídačky, protože Kozák byl připraven na dorážku. V deváté minutě bylo vyrovnáno. Domácí vymíchali kolínské ze strany na stranu a Plíhal zakončoval prakticky do prázdné brány – 1:1. To byl však poslední moment, kdy byl stav utkání nerozhodný. V jedenácté minutě totiž Kozlové sebrali vedení zpět na svou stranu a už utkání do remízového stavu nenechali vrátit. V oné jedenácté minutě skórovala jejich první lajna. Pýcha od modré zleva našel na druhé straně na kruzích Malého, ten posunul doprostřed hřiště na Semiráda, který vrátil puk zpět nalevo Pýchovi – gól. Třináctá minuta přinesla pokračování. Pýcha zadržel domácími vyhozený puk na modré a našel mezi kruhy Pilného, který se nemýlil – 1:3.

V úvodu druhého dějství domácí dokázali ještě snížit. V rychlé akci zvedl kotouč pod víko kolínské brány Miškovský. Ještě ve stejné minutě ale hostující Němec vrátil rozdíl na dva góly. Za deset minut Kozlové využili přesilovku pět na tři. Šafránek našel u tyčky Zumra, který byl připraven na sklepnutí puku do branky. A o chvíli později v brejku dva na jednoho Němec vzal na sebe zodpovědnost a místo přihrávky na Šafránka vystřelil. Puk rozvlnil síť u zadní tyčky jablonecké brány.

Na konci třetího dějství si pak premiérový letošní gól připsal i navrátilec do kolínského dresu David Šafránek. Kozlové vyhráli 7:2. Přátelská odveta se nehraje. Kolín se s Jabloncem potká až při mistrovském utkání.

Branky: 9. Plíhal (Miškovský), 23. Miškovský (Plíhal, Mrkvička) – 5. Kozák (Semirád, Malý), 11. Pýcha (Malý, Semirád), 13. Pilný (Pýcha, Kadlec), 23. Němec (Šafránek, Březina), 33. Zumr (Šafránek, Březina), 36. Němec. 60. Šafránek (Zumr, Jelínek). Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Oslabení: 0:0. Třetiny: 1:3, 1:3, 0:1. Diváci: 72.

Rozpis další herní přípravy jabloneckých Vlků. Všechny domácí zápasy začínají od 18:00 hodin: