Vstup do play off jabloneckým Vlkům nevyšel

39

První utkání play off se jabloneckým hokejistům nevydařilo a před slušně zaplněným hledištěm jabloneckého zimního stadionu podlehli Mosteckým lvům. Ti rozhodně nebyli v zápase favority, ovšem bojovným a soustředěným výkonem domácí celek zaskočili a zaslouženě si odvezli vítězství a tím vedení v sérii 1:0.

O osudu zápasu rozhodla první třetina, ve které se domácí poměrně rychle dostali do vedení, jenže to hráče jakoby ukolébalo a důrazný a houževnatý soupeř toho dokonale využil. Poté už led patřil hostům. Most důrazně bránil a jeho protiútoky dělaly Vlkům starosti. Vstřelil tři branky, navíc neproměnil trestné střílení a šel tak do dvoubrankového náskoku.

V prostřední dvacetiminutovce Jablonečtí výrazně zlepšili svůj herní projev. Byli to oni, kdo měl více ze hry, avšak přesto se jim ve srovnání s předchozí částí nepovedlo z manka ukrojit ani kousek. Oba celky se jednou prosadily a Most tak stále vedl o dva góly.

V poslední třetině se domácím příliš nedařilo. Hosté skvěle bránili a nestačili až na kombinaci při jablonecké hře bez gólmana. I když domácí v powerplay snížili, na zvrat to nestačilo.

HC Vlci Jablonec – Mostečtí lvi 3:4 (1:3,1:1,1:0)

Sestava Vlků: Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Abraham, Čechura, Pavlů, Melovič, Havelka, Šuráň – Mulač, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Frk – Babec, Nezbeda, Homolka – Gecko, Švík

Branky: 4. Mulač (Mrkvička, Bříška), 21. Mulač (Bříška, Tondr), 59. Tondr (Bříška, Mrkvička) – 11. Nedrda (Přeučil, Urbánek), 15. Kýhos (Mical, Smolka), 19. Mála (Bakrlík), 39. Böhm (Nedrda, Hrdlička)

Vyloučení : 4:10             Využití: 2:0          V oslabení: bez využití

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)