Vstup do kvalifikace o WSM ligu se jabloneckým hokejistům nepodařil

62

Hosté z Poruby vstoupili do zápasu lépe a na počátku čtvrté minuty se dostali po trefě Káni do vedení.

Laciný gól ale Vlky neprobudil a v oslabení při vyloučení Peřiny inkasovali podruhé. To už se ale domácí přeci jen vzpamatovali a za padesát vteřin se, po trefě Babce, změnil stav na 1:2. Hra se vyrovnala, i když lépe bruslící a důraznější Poruba hrozila častěji. Branku však přidali jablonečtí borci, když se po nahrávce Nevyhoštěného trefil hrající trenér domácích Demel. V těch chvílích se hrál rychlý hokej a téměř tisícovka diváků se měla na co dívat. Více se ale dařilo Porubě a po jedné z jejich šancí se ve 14. minutě opět měnilo skóre a za stavu 2:3 se dohrálo první dějství.

Do toho druhého šli domácí hráči s odhodláním vyrovnat a otočit zápas na svoji stranu. Jenže přání byla jedna věc a skutečnost druhá. Vlci v tomto utkání velice snadno chybovali v obranné činnosti a dobře bruslící a důrazný soupeř to uměl využít. A když ve 22. minutě přidali hosté čtvrtý gól, hra domácích se rozpadla. Výsledkem pak byla pátá branka v Hosnedlově síti a do konce druhé třetiny již Vlci nedokázali najít recept na oživení své hry.

To se jim podařilo až v úvodu závěrečné třetiny. Dokázali v těchto chvílích přece jen hosty přitlačit a Havlas ve 42. minutě snížil. A vypadalo to, že by to u této branky nemuselo končit. Jenže další příležitosti Vlků ztroskotaly na zbytečně komplikované a nedůrazné koncovce. A tak hosté hru dostali pod kontrolu a po chybě celé pětice domácích při přesilové hře přidali šestou branku a o osudu zápasu bylo definitivně rozhodnuto. „V tomto utkání se nám prostě nic nedařilo, nutno uznat, že soupeř hrál opravdu dobře. Jejich hra oproti naší byla rychlejší a měla přímočarost směrem do branky. V koncovce pak byli důrazní, což nám tentokrát chybělo. Ale jsme teprve na začátku kvalifikace a budeme ještě bojovat!“, tak zhodnotil zápas vedoucí domácích Josef Březina.

Trenér Poruby Aleš Flašar: „Jsem pověrčivý, k zápasům se vyjadřuji vždycky až po sérii. Ale udělám výjimku. Nastoupili jsme na hřiště, které je maličké. Přijeli jsme s tím, že chceme v Jablonci vyhrát. Šli jsme do utkání s pokorou, protože víme, že domácí mají velmi dobré výsledky. Takže jsme byli opatrní. I když jsme šli brzy do vedení, tak jsme ho zase rychle ztratili. Nepředvedli jsme tady ale stoprocentní výkon. Když jsme se dostali znovu do vedení, tak už jsme ho ubránili. Hráli jsme pak už na to, abychom výsledek udrželi. My máme hodně tvořivé mužstvo a to na menším prostoru moc šancí nemělo. Víc nám vyhovuje, když kluci můžou víc bruslit. Menší hřiště bylo výhodou pro domácí, ale zvládli jsme to. Teď nás čeká doma zápas s Havlbrodem. Jdeme zápas od zápasu. Pak se budeme připravovat na jablonecké Vlky. Stoprocentně se připravíme, Vlci jsou bojovníci, dneska bojovali, hráli dobře. Nemůžeme podcenit ani minutu, jsou to moc šikovní kluci.“

HC Vlci Jablonec – HC RT Torax Poruba 3:6 (2:3, 0:2, 1:1)

Branky: 6. Babec (Pilař, Mulač), 7. Demel (Nevyhoštěný, Čechura), 42. Havlas (Zeman, Mulač) – 4. T. Káňa (Kaluža, Zachar), 6. Zachar (Hryciow), 14. J. Káňa (Haas, Puškár), 22. Zdeněk (Luka), 26. Zdeněk (Luka, T. Káňa), 54. Zachar

Vyloučení: 9:7      Využití : 0:2       V oslabení : 0:1

Sestava Vlků: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Tondr M., Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař – Víšek, Bříška, Tondr L. – Nevyhoštěný, Demel, Peřina – Mulač, Havlas, Babec – Homolka, Gecko

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou