Vsetín v Jablonci nad Nisou vyhrál a postoupil do WSM Ligy

166

HC Vlci Jablonec nad Nisou – VHK ROBE Vsetín 3:7 (0:2, 1:4, 2:1), kvalifikace o WSM Ligu

Tak to tady dlouho nebylo! Jablonecký stadion praskal ve švech. Mezi fanoušky letěly dresy i hokejky. Eurofie byla obrovská. Jablonečtí Vlci se několikrát museli vrátit na led. Fanoušci dalších sportů mohli tentokrát těm hokejovým závidět. A právem. Stadion byl beznadějně vyprodaný. Na vstupenky stála fronta už od 14 hodin. Kdo měl štěstí a lístek koupil, viděl bojovnost, rychlost, napětí od první do poslední minuty, cítil adrenalin a hokejové srdce na hrací ploše až do poslední vteřiny utkání.

V posledním zápase nejen baráže, ale také sezony přivítali Vlci na svém ledě favorizovaný celek Vsetína. Hlavní kandidát postupu do I.hokejové ligy přicestoval do Jablonce o den dříve a v den zápasu za ním přijela početná skupina fanoušků. V Jablonci tak bylo vyprodáno! A nabitý stadion viděl asi nejlepší hokej sezóny. Pravda, hlavním aktérem tohoto představení byli hosté, kteří opravdu mají již dnes kvality na vyšší soutěž. Vlci se ale nehodlali jen tak lehce vzdát, a tak bylo od začátku na co se koukat. Hosté si hned vytvářeli šance a domácí gólman Stejskal měl plné ruce i nohy práce. Vlci se snažili o rychlé výpady, kterým ale chyběla důraznější koncovka. Ve 13.minutě pak Stejskal, po zaváhání domácí obrany, kapituloval poprvé, když ho překonal Finsterle. A podobné zaváhání o čtyři minuty později znamenalo, že se na první přestávku šlo za stavu 0:2.

Obraz hry se ve druhé třetině nijak nezměnil, aktivitu na svých hokejkách měli vsetínští hokejisté, mohutně podporováni svými příznivci. A protože ani jablonečtí fandové nezůstávali pozadu, mělo utkání nevídanou atmosféru. A tlak hostí, kterým vedla cesta k postupu jedině přes vítězství, vedl k další brance ve 28.minutě. Definitivní tečku za nadějemi domácích pak udělaly tři rychlé góly v rozmezí jedné a půl minuty. Domácí svatyni po nich opustil Stejskal a poprvé v baráži se postavil do branky Bouška. Nutno podotknout, že obdržené branky rozhodně nepadají na vrub domácího gólmana, který navíc řadu šancí hostí pokryl. A Bouška ve zbývajícím čase předvedl rovněž dobrý výkon a dlouho to vypadalo, že si udrží čisté konto. Domácím borcům se podařilo vstřelit gól až v čase 35:02, když po přihrávce Frka pálil nechytatelně Bříška.

Za jasného vedení hostů pak nastupovala mužstva do poslední části hry a v ní se přeci jen podařilo Vlkům výsledek trochu korigovat, když se dvakrát v poslední desetiminutovce trefil Havlas a u obou gólů mu asistoval Bříška. Hosté se ve třetí třetině trefili pouze jednou, Bouškovi čisté konto sebral Vávra. Hned po závěrečném hvizdu pak došlo k předání poháru pro vítěze baráže a vypukly mohutné oslavy vsetínských fandů a hokejistů.

Pozadu ale nezůstali ani jablonečtí fanoušci, kteří ovacemi poděkovali domácím hokejistům za vydařenou sezónu a skvělé hokejové zážitky. Domácí hráči se opakovaně museli vracet na led a v řadách nadšených fanoušků pak skončily vhozené dresy a dokonce i hokejky. Na ledě pak dlouho pokračovalo křepčení výborných fanoušků Vsetína, mezi které se vmísila i řada domácích. Celou atmosféru narušilo pouze několik domácích rádoby fandů, kteří vyvolali potyčku s ochrankou a zasáhnout musela i policie. Vlci zakončili sezónu porážkou, nicméně sezónu mimořádně úspěšnou a divácké návštěvy v play off a baráži to potvrdily.

Sestava : Stejskal (32.Bouška) – Pulec, Žalud, Čechura, Pavlů, Hubáček, Pilař – Havlas, Bříška, Tondr – Homolka, Demel, Babec – Zeman, Brokeš, Frk – Švík

Branky: 36.Bříška (Frk), 54.Havlas (Bříška), 58.Havlas (Bříška) – 13.Finsterle (Zubem,Pokorný), 17.Šilhavý (Kajaba), 28.Ostrčil (Finsterle), 31.Ostrčil (Kucharczyk), 32.Hryciow (Zubek), 32.Jeník (Čuřík), 52.Vávra

Vyloučení 5:7 navíc Brokeš (Jbc) osobní trest do konce utkání       Využití 0:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec