Vlci zvládli další zápas

161

HC Vlci Jablonec nad Nisou – SHC Klatovy 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)

Jablonečtí hokejisté mají za sebou skvělou šňůru výher, v současné době vyhráli ve středu již podeváté a upevnili si druhé místo tabulky skupiny ZÁPAD. Poslední porážku inkasovali Vlci 12.listopadu právě v Klatovech.

Od počátku zápasu bylo znát, že Vlci si chtějí své druhé místo potvrdit a tlačili se do útoku. Na konci třetí minuty domácí hokejisté využili přesilovku, když branku vstřelil Jakub Mulač za asistence Tomáše Brokeše. Po třech minutách hry to byl Marek Frk, který po samostatné akci v sedmé minutě vstřelil druhý gól. Do kabin se šlo za stavu 2:0 pro Vlky.
V tabulce třetí Klatovy, které v Jablonci devět let nevyhrály, se pochopitelně s tímto stavem nechtěly spokojit a po čtyřech minutách druhé třetiny se jim podařilo Krlišem snížit na rozdíl jedné branky. To ještě nikdo nevěděl, že to byla pro hosty branka poslední. Jenomže po necelé minutě to byl opět třetí útok, když Jakub Mulač svým druhým golem navýšil vedení domácích opět o dva góly – 3:1.
Ve třetí třetině se dál hrál pohledný a bojovný hokej týmů z čela druholigové tabulky. O ukončení snahy hostů se postaral průběžně nejproduktivnější útok Vlků, když se mu podařilo využít přesilovku. Nejlepší střelec soutěže Kamil Bříška nahrál Lukáši Tondrovi, který v čase 47:36 zakončil skóre utkání na konečných 4:1.

Vlci v tomto roce s hokejem skončili, utkání které se mělo hrát ve středu 28.prosince na Kobře, je odloženo až na 15.února. Souboj o první místo se konat tedy nebude.

Branky: 3.Mulač (Brokeš), 7.Frk, 25.Mulač (Brokeš, Frk), 48.Tondr (Bříška) – 25.Krliš (Topinka)

Vyloučení 9:10 navíc Uhlík (KLA) 10min NESP      Využití 2:0

Sestava : Stejskal – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Pulec – Demel, Bříška, Tondr – Nevyhoštěný, Havlas, Gecko – Mulač, Brokeš, Frk – Bílek, Homolka, Peřina

Zdroj: HC Vlci Jablonec