Vlci vykročili vítězně – rozhodl závěr

108

HC Vlci Jablonec nad Nisou – NED Hockey Nymburk 3:1 (1:0, 0:1, 2:0) PLAY-OFF; stav série 1:0

Až výsledky posledního kola základní části určily soupeře pro jablonecké hokejisty do play off. Stal se jím Nymburk, tradiční soupeř, který se vždy prezentoval kvalitním hokejem. A nejinak tomu bylo i tentokrát. Zápasy play off nemívají vyložených favoritů a v Jablonci se utkali dva rovnocenní soupeři.

Od začátku tak mohli fanoušci, kterých se sešlo opravdu hodně, vidět pravou hokejovou bitvu. Iniciativu v ní drželi na svých hokejkách domácí borci, soupeř ale nevynechal ani jedinou možnost k nebezpečným výpadům. Prim ovšem hráli na obou stranách brankáři. Jak jablonecký Stejskal, tak Brázdil v brance Nymburka předváděli kvalitní výkon a bylo jasné, že v tomto utkání mnoho branek nepadne. Gólu se v úvodní části hry fanoušci přeci jen dočkali. V čase 19:31 tečoval Bříška střelu Žaluda od modré a Brázdil byl bezmocný.

Hned v úvodu druhé třetiny se mohlo vedení Jablonce navýšit, Havlas ale zblízka v jasné pozici nedokázal přehodit Brázdilův beton. A ve 35.minutě se při hře 4na4 podařilo hostům stav utkání vyrovnat. Stejskala překonal Barbora, který podobně jako před tím domácí Bříška tečoval před gólmanem střelu od modré.

Poslední dějství pak přineslo pravou hokejovou bitvu, v níž se mnoho šancí nerodilo a když, tak brankáři byli na místě. Ve chvíli, kdy se už pomalu zdálo, že utkání půjde do prodloužení, zmocnil se kotouče po závaru před brankou hostí Bříška a překonal Brázdila podruhé. Na hodinách svítil čas 57:32 a Vlci vedli 2:1. Hosté potom vsadili vše na útok. Minutu a půl před koncem odvolali brankáře a před Stejskalem bylo rušno. K vyrovnání nebylo daleko, 30 vteřin chybělo do 60 minuty, když Stejskal s vypětím všech sil a pomocí obránců zastavil kotouč pár centimetrů od brankové čáry. Poté následovala strkanice a na trestnou lavici usedl z každé strany jeden hráč. Hosté i nadále hráli bez gólmana, tedy pět proti čtyřem. Jenže v čase 59:56 se zmocnil kotouče Havlas, kličkou se zbavil obránce a do prázdné branky zvýšil na konečných 3:1. Vlci tak do bojů ve vyřazovací části vkročili vítězně, do případného postupu je ale ještě hodně daleko. Nymburk ukázal, že je opravdu kvalitní tým a tak se dají čekat velké hokejové bitvy. Ta další následuje již v pondělí 27.února na ledě zimního stadionu v Nymburce.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Bílek, Hubáček – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Homolka, Demel, Babec – Mulač, Brokeš, Frk – Pulec, Gecko, Švík

Branky: 20.Bříška (Žalud), 58.Bříška (Havlas,Nevyhoštěný), 60.Havlas – 35.Barbora (Knesl)

Vyloučení 5:9       Využití 0:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec

Předchozí článekMezi nejlepší handicapované sportovce se probojoval i liberecký Jiří Suchánek