Vlci vyhráli venku i doma a vedou v sérii 2:0

82

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kohouti Tábor 5:2 (1:0, 1:1, 3:1), čtvrtfinále PLAY-OFF; stav série 2:0

O dvacet minut zpožděný začátek zápasu, oslabení Vlků po padesáti vteřinách hry a jejich vedoucí branka v čase 1:05! Tak začal druhý čtvrtfinálový souboj jabloneckých Vlků s Kohouty z Tábora. V prvním zápase Vlci na ledě soupeře zvítězili 1:2 a tak se dala očekávat snaha Táborských o vyrovnání stavu série.

Ti také nastoupili do utkání ve vysokém tempu a pomoci jim mohlo i vyloučení Demela po padesáti vteřinách hry. Jenže místo tlaku hostí přišel pro ně šok – v oslabení jim „pláchl“ Havlas, byl zastaven až za cenu faulu a verdikt sudích byl jednoznačný – trestné střílení! Havlas při něm zachoval chladnou hlavu a s přehledem překonal hostujícího Klestila. Vedoucí branka domácí uklidnila a ti zbytek přesilovky přestáli bez úhony. A stejně tak i další dvě oslabení v úvodní třetině. Obětavost a bojovnost Vlků byla příkladná, soupeř pak v ničem nezaostával a k vidění byl parádní hokej.

Na začátku druhé třetiny pak mohli domácí fandové jásat po druhé, když se přesnou střelou prosadil Babec. Dvoubrankové vedení však dlouho nevydrželo – přesně 30 vteřin! Hosté se hned po vhazování vrhli do útoku a po zaváhání defenzívy Vlků snížili na rozdíl jedné branky. Za stavu 2:1 se tak šlo do kabin na druhou přestávku. Poslední část hry začínali domácí v početní výhodě a po půl minutě hry ji využili. Od modré propálil vše před sebou Pavlů a hosté sáhli ke střídání brankaře. Na ledě se poté začalo přiostřovat, trestná lavice téměř nestíhala vychladnout. Více vyloučených měli Vlci, ovšem hosté tentokrát v jejich parádní disciplíně nebyli tak úspěšní. Naopak. Ve 47.minutě jim v oslabení ujela dvojice Nevyhoštěný – Havlas. Nevyhoštěný přesně naservíroval kotouč svému kolegovi a ten se v takovýchto situacích moc nemýlí – 4:1 pro domácí! Následující přesilovku v 50.minutě však již Tábor dokázal využít a po závaru před vynikajícím Stejskalem snížil Pechánek. A hostům začala narůstat křídla. Jejich rozlet přibrzdilo oslabení v 54.minutě, ve kterém inkasovali z hole Babce po páté! Tábor ani poté nesložil zbraně, bojoval, tlačil se do útoku, vše ale končilo u obětavé obrany domácích a u muže s maskou v jejich brance. Stejskal své mužstvo podržel i v posledních dvou minutách zápasu, kdy Vlci hráli ve dvojnásobném oslabení.

Stav zápasu se již nezměnil a Vlci tak navýšili své vedení ve čtvrtfinále play off na 2:0. Další zápas je čeká již ve čtvrtek na ledě Kohoutů, kde se může rozhodnout o osudu celé série.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Bílek – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Mulač, Demel, Babec – Pulec, Homolka, Frk – Hubáček, Brokeš, Gecko

Branky: 2.Havlas (TS), 26.Babec (Mulač,Pavlů), 41.Pavlů (Bříška,Havlas), 47.Havlas (Nevyhoštěný), 54.Babec (Mulač,Demel) – 26.Vaniš (Matušík,Pechánek), 50.Pechánek (Kellner, Kýhos)

Vyloučení 11:9       Využití 2:1       V oslabení 1:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec

Předchozí článekKrajský úřad pořádá workshop nazvaný „Blíže ke kariérovému poradenství“