Vlci vítězí po třetí a postupují, Bílina rozpouští led

53

Ke čtvrtému utkání prvního kola play off cestovali jablonečtí hokejisté do Bíliny s vedením v sérii 2 : 1 na zápasy. Ale také s vědomím toho, že v domácím prostředí budou Draci velmi silným soupeřem. A tak šli na led se stejnou taktikou a odhodláním , jako v předchozím domácím utkání.

Důraz na důslednou a poctivou obranu spolu s rychlými výpady se i tentokrát ukázaly být dobrou cestou a v 7. minutě přinesl hostujícímu týmu vedení Pavlů. Ještě před tím ale musel šanci domácího Kýhose zlikvidovat brankář Vlků Hosnedl. Pozorná hra hostí ovšem nesla své ovoce dál – nejprve bez úhony přečkali přesilovou hru Draků a v 15. minutě svůj náskok zvýšili! Po pěkné kombinaci přesně střílel Víšek – 2:0! To byl také stav, za kterého šla mužstva do kabin na první přestávku.

Ve druhé části obraz hry zůstával podobný jako v první třetině, domácí snahu hatila především jejich nepřesnost v rozehrávce i koncovce. To ale neplatilo ve 30. minutě, kdy v přesilové hře při vyloučení Brokeše snížil Böhm na rozdíl jediné branky. Jenže vzápětí dostali výhodu přesilové hry i hosté a minutu a půl po obdržené brance svůj náskok opět navýšili. Po střele Havlase, kterou domácí brankář neudržel, dorážel za jeho záda kotouč Mulač. A to nebylo vše! Vzápětí měli domácí Draci opět početní výhodu, jenže dvojice Havlas – Tondr si zahrála s domácími „bago“ a Havlas vše zakončil přesnou ranou – 1:4! Tento stav se mohl změnit těsně před druhou přestávkou, kdy měli domácí výhodu trestného střílení. Procházka se ale proti Hosnedlovi neprosadil.

Před třetí částí se tedy zdálo, že o osudu utkání a tím i o postupu Vlků je rozhodnuto. Že by se opakovala situace ze druhého utkání, ve které Draci otočili zápas ze stavu 1:5 na 6:5 se zdálo hodně nepravděpodobné. Opak se však stal pravdou. Domácí celek přidal v úvodu třetí třetiny na obrátkách a ve 47. minutě se mu podařilo Procházkou snížit. A Bílina ucítila šanci. Ta se ještě zvýšila v čase 51:23, když Hosnedl neudržel Böhmovu dělovku od modré čáry. Na dramatický závěr bylo zaděláno. A drama se stupňovalo – 56:25 – Moravec nachází před brankou Tondra a ten zvyšuje náskok hostí. Čas 57:34 – domácí Procházka snižuje na 4:5! Minutu před koncem si berou domácí oddechový čas a hrají bez brankáře. Čas 59:54 – drama končí – Víšek trefuje prázdnou domácí branku a uzavírá skóre zápasu.

Rozhoduje tak nejen toto utkání, ale i osud série, ze které jako vítězové vycházejí Vlci. Jejích vítězství bylo hodně vydřené a vybojované, protože Draci, ač v pozici outsidera, se ukázali jako velice dobrý a nebezpečný soupeř. Svou kůži rozhodně neprodali lacino. Jablonečtí borci ale dokázali, že jsou týmem, který se dokáže semknout a bojovat i v situacích, kdy se herně nedaří.

HC Draci Bílina : HC Vlci Jablonec 4:6 (0:2, 1:2, 3:2)

Branky: 30. Böhm (Procházka, Fučík), 47. Procházka (Sýkora, Máta), 52. Böhm (Jungvirt, Fučík), 58. Procházka (Jungvirt) – 7. Pavlů (Demel, Tondr), 15. Víšek (Havlas, Moravec), 31. Mulač (Havlas, Zeman), 33. Havlas (Tondr), 57. Tondr (Moravec), 60. Víšek (Tondr )

Sestava Vlků: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Pulec, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař – Víšek, Havlas, Tondr – Demel, Peřina, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Homolka

Vyloučení: 3:6       Využití: 1:1        V oslabení: 0:1

Další zápas play off čeká na Vlky již tuto středu 14. března na domácím ledě proti Vrchlabí.

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou