Vlci vítězí v osmifinále a postupují

95

NED Hockey Nymburk – HC Vlci Jablonec nad Nisou 3:6 (0:2, 1:0, 2:4) PLAY OFF; konečný stav série 0:4

Za stavu 3:0 na zápasy cestovali jablonečtí hokejisté ke čtvrtému utkání osmifinálové série play-off do Nymburka. S vědomím, že v případě vítězství postupují dál a čeká je týdenní odpočinek. Ale také vědomi si toho, že soupeř má poslední šanci pokusit se vývoj změnit. Od prvního hvizdu pak nepříliš zaplněná hala viděla vše, co k zápasům play-off patří. Boj, branky, zdánlivě rozhodnutý zápas a vzápětí drama z pokusu o obrat, bitky a rozhodnutí do prázdné branky. Prostě drama jak má být.

Úvod zápasu podle očekávání patřil domácím hokejistům, jenže ti se stejně jako v předešlých zápasech, nedokázali prosadit střelecky a navíc jim stál v cestě výborný Stejskal. To Vlci mají s produktivitou menší problémy a byli to oni, kdo šel do vedení. V šesté a osmé minutě zafungovala souhra první „lajny“, na jejímž konci stál vždy Vojtěch Havlas a bylo to 2:0 pro hosty ! Naděje domácích se začínali rozplývat.

Nic však nevzdávali a odměnou jim bylo snížení ve druhé části hry, když Stejskala překonal Stehlík. Nymburk stále hýřil aktivitou, snažil se o rychlé výpady a jablonečtí mu občasnými okénky v obraně situaci usnadňovali. Na jedné straně okénka, na druhé ale nasazení a obětavost hráčů Jablonce při blokování střeleckých pokusů domácích. A při jedné takové situaci se všem na stadionu zastavil dech. Homolka se obětavě položil do střely domácího obránce, kotouč jej ale zasáhl přímo do hlavy! Jasně slyšitelné křupnutí a bezvládný hokejista na ledě nevěstilo nic dobrého. Na plochu spěchal lékař a po několika minutách napětí se všem ulevilo – Homolka, ač otřesený odjížděl po „svých“ z ledu. To křupnutí byla přilba, pro jabloneckého borce zápas skončil a hlavu mu ozdobilo několik stehů. Druhá třetina pak již žádné góly nepřinesla a těsné vedení Vlků dávalo tušit drama v poslední části. A přišlo.

Nejprve úřadovali hosté a specialista na Nymburk Mulač navýšil vedení na 3:1. Poté si vzal slovo do té doby nahrávají Bříška a zvýšil na 4:1 pro Vlky. Zdálo se, že je v padesáté minutě hotovo. Nebylo! O minutu a půl později totiž domácí během třiceti vteřin dvakrát po chybách hostující defenzivy skórovali ! Drama bylo na světě a sním boj o každý kus ledu. Nymburk cítil šanci a šel za ní, Vlci zase obětavě bránili. Dvě minuty před závěrem přistoupili domácí ke hře bez brankáře se šesti hráči v poli. Při ní ale Bříška vystihl rozehrávku domácích obránců, pláchl jim, do prázdné branky přidal svůj druhý gól v utkání a zvýšil na 5:3. Ani to ale Nymburk nezlomilo, pokračoval bez gólmana ve snaze o zvrat. Jenže pak frustrovaný Loučka fauloval a vzápětí napadl Nevyhoštěného. V roli mstitele se objevil Pavlů a bytka byla na světě. Aktéři skončili na trestné lavici a hrálo se čtyři na čtyři. Domácí šli opět bez gólmana, tedy v pěti. A opět inkasovali! Tentokrát narazili na modré na Pulce, ten jim kotouč vzal, protlačil se přes tři bránící soupeře a střelou do odkryté branky pečetil osud zápasu – 6:3 pro Vlky !

Vzápětí přišel souboj jako v NHL – na polovině hřiště shodili rukavice domácí Knesl a hostující Hubáček. Z následné bitky odešel jako vítěz k nemalé radosti hrstky jabloneckých fanoušků Hubáček. Do konce zbývalo už pouhých 15vteřin a pak mohla vypuknout radostná oslava postupu. Vlci v nejkratším možném termínu přehráli svého soupeře a postupují do čtvrtfinálových bojů play off. Kdo bude jejich soupeřem se teprve rozhodne podle výsledků dalších zápasů. V každém případě mají Vlci teď týden volno až do neděle 12.března na vyléčení šrámů a odpočinek.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Bílek, Pulec – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Homolka, Demel, Babec – Mulač, Brokeš, Frk – Gecko, Hubáček, Švík

Branky: 36.Stehlík, 52.Kříž (Durynk,Loučka), 52.Stehlík (Šimek,Knesl) – 6.Havlas (Bříška,Nevyhoštěný), 9.Havlas (Bříška,Nevyhoštěný), 46.Mulač (Bříška, Moravec), 50.Bříška (Nevyhoštěný,Žalud), 59.Bříška, 60.Pulec