Vlci vezou další tři body

78

Celek Mostu, druhý soupeř jabloneckých hokejistů, je celkem, který do soutěže sestoupil. Proto byla jeho síla pro Vlky velkou neznámou. Navíc hraje Most své zápasy na ledě zimního stadionu ve Slaném. Jeho hlavními oporami jsou známá jména z extraligy – Jan Alinč a Vojtěch Kubinčák. A úvod utkání patřil domácím.

Než se Vlci na slánském ledě rozkoukali, unikl jim po levé straně Hora a z kruhu trefil přesně protilehlý růžek Hosnedlovi branky. Na ukazateli svítil čas 0:27! Jabloneckým borcům ale netrvalo dlouho a ze šoku se vzpamatovali.  Střelcem vyrovnávací branky byl Vojtěch Havlas a po jeho brance se výkon Vlků zlepšoval. Dlouho se však nedařilo převahu vyjádřit brankově. To přišlo až v 17.minutě, když se Havlas trefil v utkání podruhé po pěkné nahrávce od Víška. Takto to viděl jablonecký útočník Kamil Bříška: „Nevěděli jsme, co od dnešního utkání můžeme čekat. Vstoupili jsme do něj špatně, hned v prvním střídání jsme dostali gol. Myslím, že se soupeř trošku uspokojil a mi jsme začli hrát, srovnali jsme rychle stav a když jsme dali na 2 : 1, tak to z nás spadlo a byli jsme až do konce lepší!„.

Stavem 2:1 skončila první třetina a obraz hry, v němž měli hosté navrch, se nezměnil ani ve druhé části. Na výborně chytajícího Kuchaře v domácí brance však jablonečtí útočníci dlouho recept nenacházeli. Až ve 37.minutě po tlačenici v domácím brankovišti posunul kotouč za brankovou čáru Mulač. Minutu a půl před koncem druhého dějství se pak trefil přesně obránce Moravec a odpor domácích se definitivně zhroutil.

Moravec nepatří k těm, kteří se zapisují často do listiny střelců. V tomto utkání se mu to podařilo hned dvakrát! V poslední třetině to byl on, kdo upravil konečné skóre na 5:1 pro Vlky. A jeho pohled na zápas? „Byli jsme lepším mužstvem, oni sice dali rychle gól, ale pak jsme převzali kontrolu nad utkáním a po třetím gólu už soupeř pomalu odcházel i fyzicky.“ A své dvě branky okomentoval s úsměvem : „No, myslím, že jsem si to pro letošek vystřílel. Snad na vánoce padne ještě jeden … „.

Vlci si tak ze Slaného vezou tři body a další se budou snažit přidat příští sobotu, kdy hostí celek pražské Kobry.

HC Most : HC Vlci Jablonec 1 : 5 (1:2,0:2,0:1)

Branky : 1.Hora (Šefl) – 4.Havlas (Nevyhoštěný,Pavlů), 17.Havlas (Víšek, Pavlů), 36. Mulač , 39. Moravec ( Tondr L.), 50. Moravec (Bříška)

Vyloučení : 10:5       Využití : 0:2

Sestava Vlků : Hosnedl (Petružálek) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Holub, Tondr M., Zeman, Pilař – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Pulec, Peřina, Gecko

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou