Vlčí smečka roztrhala Lvy

57

Už bez Plíhala, který odešel do německého Landshutu a zraněného Bříšky nastupovali domácí Vlci k dalšímu zápasu druhé ligy, ve kterém chtěli napravit kolaps ze středečního utkání s Kolínem. V něm sice vedli po první části 4:0, ale takto rozehraný zápas nakonec prohráli! A Mostečtí Lvi patří k hodně ofenzivně laděným týmům, takže se dala čekat třeba i gólová přestřelka.

Ta se ale zpočátku nekonala a na úvodní branku zápasu si tak diváci museli počkat až do 19. minuty utkání. Tomáš Nezbeda si od levého mantinelu najel směrem k ose hřiště a vzápětí vypustil gólovou střelu na Hanuljaka. Následovalo vyloučení Mulače, ale soupeř nic zásadního nepředvedl, tak se šlo do šaten za stavu 1:0.

Zdání vyrovnaného utkání však vzalo za své ve druhé části zápasu a v ní domácí svého soupeře doslova rozebrali. Nejdříve přidal svou druhou branku Nezbeda, když trefil poloprázdnou branku, za dvě minuty dorážel puk za záda Hanuljaka Gecko a hned bylo na ledě pohledem domácích veseleji. Ve 28. minutě bylo na ukazateli skóre 4:0 – Patrik Maďar z pravého křídla posílal touš po ledě před branku, kam si najížděl Marek Frk. Práci za něj odvedl mostecký obránce, jenž kotouč smolně tečoval pod horní tyčku vlastní svatyně! A střelecké hody pokračovaly. Po té, co Tondr přidal branku na 5:0, se podařilo v přesilovce skórovat ve 36. minutě i hostům, návrat do zápasu jim však Vlci nedovolili. Po brance hostujícího Micala přidal svoji druhou trefu v zápase Gecko a domácí vedli o pět gólů.

Do poslední třetiny Hanuljak přenechal své místo v brance Chabrovi, ten držel čisté skóre do padesáté minuty. Mostečtí ve třetí části působili zlepšeným dojmem. Nejprve v přesilovce zazvonila tyč Hosnedlovy klece, ale snížit dokázat Havlůj až na začátku 46. minuty. Jenže domácí borci tentokrát žádné drama nepřipustili a po trochu šťastných trefách Frka a Brokeše upravili konečný stav na 8:2.

Svou premiéru v dresu jabloneckých Vlků si odbyl Matěj Hájek, který sice do zápasu naskočil až na konci, ale měl by si vybudovat své místo ve třetí pětce.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – MOSTEČTÍ LVI 8:2 (1:0, 5:1, 2:1)

Branky: 19. Nezbeda (Babec, Gecko), 23. Nezbeda (Mulač, Pilař), 25. Gecko (Babec, Pilař), 29. Maďar, 30. L.Tondr (Homolka, Mulač), 37. Gecko (Homolka), 51. Frk (Abraham, L.Tondr), 60. Brokeš (Maďar, Čechura) – 36. Mical (Smolka, Bakrlík), 46. Havlůj (Kundrt, Smolka)

Vyloučení : 5:8       Využití : 1:1

Sestava Vlků: Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Abraham, Pavlů, Čechura, Havelka, Pilař, Melovič – Mulač, Homolka, Tondr – Frk, Brokeš, Maďar – Babec, Nezbeda, Gecko – Šilhan, Hájek

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)