Vlci poprvé padli ve Vrchlabí

93

V 5. kole 2. hokejové ligy zajížděli ve středu jablonečtí Vlci na led svého odvěkého rivala do Vrchlabí. A až místní Stadion je dokázal v novém ročníku soutěže porazit. Domácí to dokázali až po litém boji v nejtěsnějším možném poměru 4:3.

První akci měli na holích domácí. Jelínek si zákrok připsal až v páté minutě, kdy nahazoval Víšek. V 7. minutě se do šance dostal Havlas, ale vrchlabská obrana si s ním poradila. V 9. minutě měl gól na holi domácí Šťastný, ale trefil pouze tyč jablonecké branky. První vyloučení zápasu přišlo na straně Vlků, čehož málem využil Bláha po přihrávce Filipa. Jen co Moravec skočil na led, rozhodčí vyloučil dalšího jabloneckého hráče. Tentokrát se HC Stadionu moc nedařilo, až na pokus od Jirků, který ale nedokázal puk nasměrovat do branky. V čase 13:52 se ale Vrchlabí podařilo vstřelit první branku, konkrétně Patriku MAĎAROVI. Vlci ale nezaháleli a o dvě minuty později bylo vyrovnáno. Gól vstřelil Jakub MULAČ, Jelínek se v brance nestačil zorientovat a už lovil puk za svými zády. Také na vrchlabské straně se vylučovalo, Pšurný hákoval a hosté se usadili v útočném pásmu. Nic velkého ale nevymysleli a první část tak skončila nerozhodně.

Hosté prostřední část začali přesilovkou z předchozí třetiny, ale nevyužili ji. Naopak 22. minuta přinesla vyloučení na jejich straně. A to zase využili domácí, v čase 22:16 se trefuje Tomáš ŠŤASTNÝ, který dostal luxusní přihrávku. Současné vyloučení Matějčka a Víška a hra 4 na 4 nepřinesla žádnou šanci. Hejda se poté pustil do Hosnedla, který jen vyrazil přes sebe. Ve 29. minutě byl vyloučen jablonecký Tondr, čehož se snažil využít Urban, který ale trefil pouze tyč. Ve 31. minutě si to k Jelínkovi kličkoval Havlas, ale vrchlabský gólman puk za záda nepustil. Kritická situace pro HC Stadion nastala ve 32. minutě, kdy byl vyloučen Abraham, kterého následoval Pojkar. Dvojnásobnou přesilovku dokázal využít Kamil BŘÍŠKA, který stál osamocený u Jelínka. Klasickou výhodu ale naštěstí už nevyžili. V čase 35:13 získal vedení 3:2 Patrik URBAN, který tečoval nahození od Havránka. Ve 36. minutě byl vyloučen jablonecký Babec, ale HC Stadion tuto přesilovku nevyužil, ačkoliv se snažil kombinovat. Navíc konec třetiny doprovázelo dvojnásobné vyloučení na vrchlabské straně.

To pokračovalo skoro celé dvě minuty ve třetí třetině, čehož Vlci využili a usadili se před Jelínkem. Jejich kombinace ale nepřišla žádnou velkou šanci. Naopak se před Hosnedla dostal vrchlabský Maďar, který ale branku nevstřelil. Na druhé straně se před Jelínka dostal Brokeš, ale stejně jako následně Bláha byl neúspěšný. Ve 49. minutě se do přečíslení 2 na 1 dostali domácí Miškovský a Šimoníček, ale druhý jmenovaný Hosnedla nepřekonal. Branka padla až v čase 49:28, a to do jablonecké brány zásluhou Martina MATĚJČKA. Vlci poté začali více napadat, ale branku to přineslo až po vyloučení vrchlabského Matějčka. V čase 53:54 se trefuje Ondřej ŽALUD, který střílel až od modré čáry. To Jablonec nakoplo a snažili se vstřelit další gól. V 58. minutě se podařilo domácím odjet v přečíslení 3 na 1, ale nedokázali kombinovat. Minutu a půl před koncem třetí části si hosté vzali oddechový čas a následně odvolali brankáře a zkoušeli to v šesti hráčích. Vyrovnávací branka ale nepadla a domácí HC Stadion se radoval z těsného vítězství 4:3.

HC Stadion Vrchlabí: Jelínek (Abrahám) – Abraham, Hejda, Jirků (A), Matějček, Pojkar, Havránek, Chleborád – Oppelt, Filip (C), Šťastný, Maďar, Šimoníček, Bláha (A), Miškovský, Urban, Pšurný, Krsek, Kerekanič, Mach

HC Vlci Jablonec: Hosnedl (Vích) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Tondr M., Holub, Pilař, Zeman – Homolka, Bříška (C), Tondr L. (A), Víšek, Havlas, Frk, Mulač, Brokeš, Babec, Pulec, Gecko, Peřina

Třetiny: 1:1, 2:1, 1:1  Branky a nahrávky: 14. Maďar (Filip, Abraham), 23. Šťastný (Filip, Maďar), 36. Urban (Havránek), 50. Matějček (Jirků) – 16. Mulač (Brokeš), 33. Bříška (Tondr L., Pavlů), 54. Žalud (Homolka, Moravec) Rozhodčí: Pilný Luděk – Laczko Michal (oba Pardubice), Řezníček Jan (Hronov). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 814. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3

Zdroj: HC Stadion Vrchlabí (Vendula Sahánková)

Ilustrační týmové foto: Břetislav Fiala

Foto ze zápasu: facebook HC VLCI Jablonec nad Nisou