Vlci jsou v semifinále – rozhodl čtvrtý zápas v prodloužení

71

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kohouti Tábor 6:5 PP (0:1, 1:2, 4:2 – 1:0), čtvrtfinále PLAY-OFF; konečný stav série 3:1

Nervy drásající drama se šťastným koncem pro domácí celek. Vše co patří k zápasům play off – rychlý, důrazný hokej, bitky, zvrat ve výsledku, výbuch nadšení na jedné a zklamání na druhé straně. To bylo k vidění v sobotním podvečeru na jabloneckém ledě. Kdo sledoval obraty Komety v utkáních se Spartou, ten viděl jen slabý odvar toho, co se dělo v Jablonci. Hosté z Tábora přijeli s jediným cílem – zvítězit a následně rozhodnout v domácím zápase.

Podpořeni početnou družinou fanoušků šli od začátku tvrdě za svým cílem a první třetina se odehrávala v jejich režii. Do vedení je poslal na počátku páté minuty Mrkvička a tato branka přinesla na jejich hokejky klid. To domácí tým působil unaveným a vlažným dojmem, hráči se svým soupeřem jen těžko drželi krok a do tempa se dostávali jen velmi zvolna.

V úvodu druhé části zvýšil Tábor Kýhosem na 2:0 a když v polovině zápasu přidal další branku do domácí sítě Kellner, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Jenže zdání někdy klame a Vlci se od tohoto okamžiku dostali do zápasu. Nebylo co ztratit, domácí přidali na důrazu a rychlosti, hosty začali dostávat do úzkých a odměnou jim byla branka Nevyhoštěného, kterou snížil na 1:3. Nabuzení v kabině o přestávce před třetí částí pak Vlkům přineslo snížení na rozdíl jediné branky.

Stalo se tak hned po půl minutě hry – při signalizovaném vyloučení naskočil místo brankáře na led Demel a střelou z levého kruhu překvapil hostujícího brankáře Nováka. Rozdíl jediné branky dal Vlkům křídla, euforii ale zbrzdil gól z hole Březiny po chybě domácí obrany. Laciná branka Vlky nezlomila, bojovali jako opravdová smečka a na ledě se také hodně přiostřilo. Napomohli tomu i nepřesné výroky sudích a stoupající nervozita hráčů na obou stranách. Po vzájemné potyčce tak putovali s trestem 2+2 minuty na trestnou lavici Pulec a Seidl. V 52.minutě pak hráli Vlci přesilovou hru a Nevyhoštěný po závaru před Novákem snížil opět na rozdíl jediné branky. Drama vrcholilo. Fanoušci na obou stranách notně povzbuzovali své týmy a hosté z Tábora se začali obávat o výsledek. Právem ! Při hře čtyři na čtyři totiž v 55.minutě zaúřadovala dvojice Bříška – Havlas a druhý jmenovaný vyrovnal na 4:4 ! Neskutečný obrat byl dokonán. Jenže to pravé drama mělo teprve přijít ! Za stále stejné herní situace o půl minuty později totiž opět Vlci zaváhali v obraně a Vaniš poslal Kohouty do vedení. Tato branka se zdála být jako definitivní hřebík do vlčí rakve. Jenže nebyla. V čase 58:22 šel na trestnou lavici hostující Tesař společně s domácím Homolkou. Místo hry 4na4 ale domácí zvolili alternativu hry bez gólmana – hrálo se tedy 5na4 a třicet vteřin před koncem Pavlů dělovkou od modré „vystřelil“ Vlkům prodloužení. Nadšení domácích fanoušků neznalo mezí a na řadu přišlo prodloužení.

Ještě před ním ale fauloval kolenem hostující Seidl a bylo jasné, že téměř polovinu prodloužení budou hrát Vlci v početní výhodě. Rozhodnutí sudích nesl hodně těžko trenér hostí Matušík a byl vykázán ze střídačky. V následujícím prodloužení pak v euforii hrající domácí využili početní převahy (hrálo se čtyři na tři) a Pavlů se stal hrdinou večera – jeho bomba od modré v čase 61:50 znamenala výbuch nadšení na tribunách i na ledě. V návalu emocí pak ještě došlo k potyčce hostujícího Krätzera s domácími borci před jejich střídačkou, nic to ale již nemohlo změnit na tom, že Vlci jdou do semifinále ! Ukázali v zápase neskutečnou bojovou morálku a odhodlání porvat se o vítězství !

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Bílek – Havlas, Bříška, Nevyhoštěný – Homolka, Demel, Babec – Mulač, Brokeš, Frk – Pulec, Hubáček, Gecko

Branky: 38.Nevyhoštěný (Pavlů,Havlas), 41.Demel (Nevyhoštěný), 52.Nevyhoštěný (Pavlů,Bříška), 55.Havlas (Bříška, Pilař), 60.Pavlů (Bříška), 62.Pavlů (Bříška,Nevyhoštěný) – 5.Mrkvička (Hlaveš), 23.Kýhos (Březina,Blažek), 32.Kellner (Mrkvička,Vaniš), 47.Březina (Kýhos), 56.Vaniš (Kellner,Blažek)

Vyloučení 6:10 navíc Zeman (JAB) 10 min ot, Černý (TAB) OT DKÚ, Seidl (TAB) OT DKÚ, trenér Matušík OT DKÚ, Krätzer (TAB) po ukončení zápasu trest ve hře za atak na rozhodčího      Využití 2:0

O tom, s kým bude jablonecký tým bojovat v semifinále, se dozvíme až v pondělí večer. Rozhodne pátý duel série Kobra Praha – Stadion Vrchlabí. V případě výhry pražské Kobry se Vlci utkají právě s týmem z Braníku. Pokud vyhraje Vrchlabí, soupeřem Vlků budou Moravské Budějovice.

Zdroj: HC Vlci Jablonec