Vítězný vstup jabloneckých Vlků do soutěže

77

HC Vlci Jablonec : HC Letci Letňany 6:2 (2:1,2:0,2:1)

V úvodním utkání nového ročníku druhé ligy přivítali jablonečtí hokejisté na svém ledě nováčka z Letňan. A ten od začátku ukazoval, že netrpí nováčkovským ostychem a řádně se do domácích „zakousl“. Svému jménu byli Letci věrni po celý zápas, dobře bruslili a kombinovali, jejich důrazné napadání činilo Vlkům nemalé potíže.

Klid do domácích řad přinesla šestá minuta, kdy se v přesilové hře prosadil v těsné blízkosti branky Homolka a poslal je do vedení. Hosté ovšem dokázali odpovědět stejnou mincí a i oni využili přesilovou hru. Stalo se tak ve 12.minutě, Hosnedla v domácí brance překonal Valder. Vyrovnání a následné euforie hostí ale neměla dlouhého trvání. Uplynulo pouhých 40 vteřin a Lukáš Tondr poslal Vlky opět do vedení. Po první třetině byl stav 2:1 a dalo se očekávat drama.

Jenže úspěch slavila zkušenost domácího celku a vítr z plachet Letcům vzaly dvě branky hned v úvodu druhé třetiny. Nejprve se od modré čáry v přesilové hře trefil Martin Tondr a o minutu později zahájil své střelecké představení Kamil Bříška, když zvýšil na 4:1. Pro hostujícího trenéra to byl signál k čerpání oddechového času. Po něm sice hosté opět hru vyrovnali, chvílemi svého soupeře i přehrávali, jenže zkušenější domácí je ke skórování nepustili.

A podobný průběh měla i poslední část hry. Když už se zdálo, že branka znamenající snížení vedení Vlků je ve vzduchu, prosadil se před brankou hostí podruhé Bříška a bylo to 5:1. Snaživí Letci však boj nevzdávali a necelých pět minut před koncem se jim podařilo přeci jen snížit v přesilové hře. A vsadili vše na útok s vidinou možného dalšího úspěchu. Vlci se ale obětavě bránili a navíc mají – Bříšku! Ten po té, co Homolka vybojoval kotouč, ujel hostující obraně a přidal svůj třetí gól v utkání. Situaci měl usnadněnou tím, že hosté v tu chvíli hráli se šesti borci v poli a branka tak byla prázdná. Vlci tak vykročili úspěšně do dalšího ročníku druhé ligy, i když v jejich hře bylo vidět mnoho rezerv. Hosté z Letňan pak zanechali svoji hrou velmi příjemný dojem a až se začnou prosazovat střelecky, budou velmi silným soupeřem. Jak nakládat se šancemi jim jasně ukázali Kamil Bříška a jeho spoluhráči.

Branky : 6. Homolka (Žalud,Bříška), 12. Tondr L. (Bříška,Žalud), 23. Tondr M. (Holub,Mulač), 24. Bříška (Moravec, Tondr L.), 52. Bříška ( Víšek, Tondr L.), 58. Bříška ( Homolka) – 12. Valder (Havlůj, Beran), 56. Kučera (Svoboda, Havlůj)

Vyloučení – 6:8      Využití – 2:2

Sestava : Hosnedl (Vích) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Holub, Tondr M., Zeman, Pilař – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Frk, Gecko

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Předchozí článekLetošní stavba roku je bez hlavní ceny, porota udělila několik dílčích ocenění