Ve Vrchlabí natočili předvánoční desítku

42

Nečekanou vánoční nadílku si přivezli jablonečtí Vlci z utkání ve Vrchlabí. Deset gólů v jejich síti rozhodně nesvědčí o kvalitní obranné činnosti. Přitom v úvodu zápasu nic nenasvědčovalo tomu, že by mělo dojít k takovéto brankové úrodě.

Domácí se sice ujali po minutě hry vedení, když kotouč po odrazu od zadního mantinelu propasíroval přes Hosnedlův beton do branky Urban, Vlci ale po pěkné akci srovnali Nevyhoštěným. Poté se hrál pěkný a oboustranně útočný hokej. Jenže v závěru první části domácí celek dvěma slepenými góly odskočil do vedení.

Dvoubrankový rozdíl se nezdál tak nedostižný, zvláště když Vlci ve 26. minutě vykřesali naději po střele Víška. Jenže ve snaze srovnat krok se věnovali více útoku a zapomínali na obranu. A dobře hrající domácí celek každé zaváhání neúprosně trestal! Během tří minut mezi 27. a 30. minutou přidal další tři branky a skóre začalo dostávat pro hosty hrozivé rozměry. Po šestém gólu pak Hosnedl přenechal své místo v brance Petruželkovi, který si tím odbyl zápasovou premiéru. Určitě si ji ale nepředstavoval takto a v takovémto utkání. Rozjetý celek Vrchlabí hnán dopředu fanoušky naplno využíval svého střeleckého štěstí. Na počet střel na branku na tom sice nebyl lépe než jeho soupeř, jenže efektivita byla na jeho straně. Ani za velmi nepříznivého stavu nehodlali Vlci hodit flintu do žita, jenže přesnost v zakončení jim na rozdíl od vrchlabských borců scházela. A protože nedůrazu v jejich obraně nebyl konec, na konci druhé části svítil na ukazateli skóre stav 9:4!

Do poslední části hry vkročili jablonečané do hry opět s Hosnedlem v brance a s předsevzetím pokud možno co nejvíce zmírnit porážku. Jenže jak již bylo řečeno, přesná muška na jejich hokejkách scházela a v pohodě hrající domácí dokázali bez větších problémů přečkat i více než minutové oslabení o dva hráče. A pro oko nezaujatého diváka se na ledě odehrával pěkný, útočný hokej. Pro fandu Jablonce, bohužel, s tragickým vývojem skóre. Volání domácích fanoušků po „desítce“ pak vyslyšel v 56. minutě Oppelt a debakl Vlků byl dokonán. Jeho zmírnění pak ještě přinesla Víškova trefa v 59. minutě, kterou jablonecký kapitán završil svůj hattrick. Ten však tentokrát pro vývoj zápasu a jeho stavu mnoho neznamenal.

Vlci si tak vezou z Vrchlabí hodně nelichotivou „nadílku“ a možnost napravit si reputaci budou mít 27. prosince v domácím utkání proti Trutnovu.

HC Vrchlabí : HC Vlci Jablonec 10 : 5  (3:1, 6:3, 1:1)

Branky a nahrávky: 2. Urban (Pšurný), 18. Miškovský (Urban, Pšurný), 19. Oppelt (Jirků, Pojkar), 27. Šťastný (Abraham, Filip), 28. Urban (Pšurný, Pojkar), 29. Niko (Abraham, Filip), 34. Šťastný (Filip, Procházka), 35. Urban (Niko), 36. Havránek (Filip, Šťastný), 56. Oppelt (Miškovský, Moník) – 5. Nevyhoštěný (Tondr L., Bříška), 26. Víšek (Gecko), 33. Babec (Mulač), 39. Víšek (Havlas), 59. Víšek (Gecko).

Vyloučení: 6:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:2

Sestava : Hosnedl (29. – 40. Petruželka) – Moravec, Korecký, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař – Nevyhoštěný, Bříška, Tondr – Víšek, Havlas, Gecko – Mulač, Brokeš, Babec

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou