Těsná prohra Čertic s kluky

83

Fotbalové Čertice v rámci své zimní přípravy zahájily letošní rok halovým turnajem v Sázavě a dále pokračují tréninkovým drilem především v přetlakové sportovní hale v Rohatsku. V pondělí si ho zpestřily tréninkovým přípravným zápasem se žáky FK Dlouhá Lhota, kteří svou zimní přípravu absolvují tamtéž. Utkání mělo dva rozdílné poločasy. Tomu prvnímu kralovali páni kluci, druhý patřil pro změnu dámám v kopačkách. Finální verdikt zní: FK Dlouhá Lhota (žáci) – TJ Čert Fénix (děvčata) 2:1 (2:0).

Trenér Jan Štol řekl k výkonu svých svěřenkyň: „Holky bohužel již tradičně zaspaly samý úvod duelu a než se rozkoukaly, prohrávaly 2:0. Kluci byli minimálně v první půli prvního poločasu živější, přesnější a nažhavenější.Od zmíněné poloviny první hrací části zápasu holky začaly srovnávat krok a snížení doslova viselo ve vzduchu. Kluci hrozili v této fázi především z rychlých brejků. Další gól však již první poločas nepřinesl. Ve druhé půli se již obraz hry oproti konci té první neměnil. Tlak děvčat ještě zesílil po snížení na 2:1, o které se chytrým gólem po nahrávce Eriky Doubkové postarala Míša Žižková. Kluci však byli stále nebezpeční ze svých protiútoků. Druhá půle tak byla divácky atraktivní a musela se všem přítomným líbit. Žádný další gól však již nepadl a tak kluci opravdu ubojovali těsné vítězství. Netradičním počinem bylo i množství nastřelených tyček. Nás tato situace zachránila třikrát, klukům pomohla tyč jejich branky hned šestkrát! Za předvedený výkon od poloviny prvního poločasu se holky nemusejí stydět, ale zamyslet by se už měly nad svými vstupy do zápasů, které je připravují o mnohem lepší výsledky. Na tom budeme muset aktuálně zapracovat!“

Sestava Čertic: Šárka Kučerová – Adéla Tomsová, Tereza Hanušová, Natálie Žižková, Dominika Šťastná, Michaela Žižková, Michaela Třísková, Aneta Míčová, Erika Doubková a Eliška Živělová. Trenéři Jan Štol a Karel Vodrážka, kondiční trenér Eduard Roth.

Se žáky FK Dlouhá Lhota domluvily Čertice hned i odvetu, která by měla proběhnout v letošním únoru.