Start do čtvrtfinále se Vlkům povedl, Demel dal hattrick

41

Po úspěšné sérii play off proti Bílině začali Vlci vítězstvím také další sérii. Čtvrtfinále druhé ligy přivedlo na jablonecký led celek Vrchlabí. Soupeř Vlků skončil v základní části soutěže jen těsně za nimi, bilance vzájemných zápasů byla v této sezóně vyrovnaná a navíc vzájemné zápasy mají vždy náboj derby. Lepší pozvánka na hokej pro fanoušky být nemohla a dal se očekávat pěkný, vyrovnaný zápas.

Lépe do něho vkročili hosté, kteří se dostali do velké šance již na počátku druhé minuty, ale Hosnedl v domácí svatyni odolal. V sedmé minutě utkání pak přišla přesilovka Vlků a s ní i jejich vedoucí gól. Na konci pěkné kombinace byl střílející Demel. Po obdržené brance hosté zvýšili aktivitu, v šanci se postupně ocitli Filip i největší hvězda hostí Jan Hlaváč. Hosnedla však nepřekonali. A tak se šlo do kabin po první třetině za těsného vedení domácích.

Hned v úvodu druhé části mohlo Vrchlabí vyrovnat, pokus Radka Pilaře (bratr jabloneckého Petra) domácí gólman vyrazil. Téměř z protiútoku pak udeřili Vlci a Brokešova střela si našla cestu za záda hostujícího Jelínka. Dvoubrankové vedení domácím vydrželo přesně 34 vteřin a Pšurný snížil na 2:1. Šance se poté rodily na obou stranách, oba gólmani však odolávali. Změnu přinesla další přesilová hra Vlků při vyloučení Pojkara. V ní unikl hostující obraně Demel a zvýšil vedení svého týmu na 3:1. To mohl ještě navýšit o několik minut později Lukáš Tondr. Ve vyložené pozici ale zaváhal, stejně jako později Peřina. V dobré šanci pak pálil nepřesně i hostující Šťastný. Poté se znovu ocitl v šanci Tondr, mířil ale mimo odkrytou branku. Ve 39. minutě pak při hře 4 na 4 se prosadil hostující Bláha a jeho střela znamenala, že po druhé třetině svítil na ukazateli skóre stav 3:2. To se změnilo po necelých čtyřech minutách hry v poslední třetině.

Opět přišla přesilová hra Vlků a v ní třetí trefa hrajícího trenéra domácího celku Demela, který změnil stav na 4:2. Rušný hokej pokračoval, šanci měl hostující Hlaváč stejně jako domácí Babec a Havlas. S nebezpečnou ranou hostujícího Procházky si pak se štěstím poradil Hosnedl. A v 54. minutě domácí přidali další branku – Lukáš Tondr nalezl přesnou přihrávkou Víška a ten propálil hostujícího Jelínka. Chvilku na to mohl čtvrtou branku v utkání zaznamenat Demel, v rozhodující chvíli mu ale kotouč přeskočil přes hokejku. V pohodě hrající Vlci pak přidali v úvodu 59. minuty šestý gól Brokešem a dotáhli první utkání čtvrtfinálové série k výraznému vítěznému konci.

Hvězdou utkání pak byl jednoznačně se třemi vstřelenými brankami Tomáš Demel. Další zápas čeká Vlky již v pátek na ledě Vrchlabí.

Trenér Vrchlabí Petr Hlaváč: „Prohráli jsme zaslouženě, domácí byli lepší v pohybu, v osobních soubojích, ve všem. Dneska víc chtěli. Teď ale musí Jablonec ještě dvakrát vyhrát a my se mu to pokusíme hodně znepříjemnit.“

Hrající kapitán Vlků Tomáš Demel: „Hráli jsme výborně, přesně podle toho, jak jsme si řekli, dodržovali jsme taktiku, měli jsme víc šancí a zasloužili jsme si vyhrát. Favorité ale v této sérii určitě nejsme, byli jsme v tabulce hned vedle sebe. Chceme každý zápas vyhrát a uvidíme, jak to dopadne.“

HC Vlci Jablonec : HC Stadion Vrchlabí 6:2 (1:0, 2:2, 3:0)

Branky : 8. Demel (Nevyhoštěný), 22. Brokeš (Pilař, Pulec), 27. Demel , 44. Demel (M. Tondr), 54. Víšek (L. Tondr, Havlas), 59. Brokeš (Pilař) – 23. Pšurný (Pojkar, Jirků), 39. Bláha (Šimoníček)

Sestava Vlků : Hosnedl – Moravec, Tondr M., Čechura, Pavlů, Pulec, Pilař, Zeman – Víšek, Havlas, Tondr L. – Demel, Peřina, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Homolka

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Předchozí článekNa demolice v Ralsku může jít díky dotaci dalších 100 milionů korun