Sokolov ve šlágru 2. ligy přehrál Jablonec

43

V úvodu prestižního duelu se sokolovský Baník do svého soupeře pořádně zakousnul. Bohužel pro domácí však výsledkem byly pouze jejich přesilové hry bez gólového využití.

Baník si vypracoval několik šancí, nejblíže byl gólu David Hruška, který v krátkém sledu dvakrát trefil tyč. Hosté sice číhali na každou příležitost k brejku, v prvním dějství však byl jednoznačně lepší sokolovský tým, avšak bez gólového efektu.

V úvodu druhé třetiny však již udeřilo. Baník hrál další přesilovou hru, když David Hruška zpoza brány odrazem o brankáře překlopil štěstěnu na svou stranu – 1:0. Zanedlouho tentýž hráč měl další příležitost, ale v samostatném nájezdu na Hosnedla nevyzrál. Pak se ke slovu dostali i hosté, ale domácí defenziva v čele s Tomášem Závorkou byla pozorná. Ve 36. minutě Baník skóroval podruhé. Střela od modré čáry od Přindiše propadla až za záda Hosnedla a domácí vedli již 2:0. A protože další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, stejný stav platil i po čtyřiceti minutách.

Ani ve třetí třetině Baník ve svém úsilí nepolevoval. Hráči plnili své úkoly a hra měla říz. Domácí tým měl stále o něco navrch, ale i hosté byli neustále nebezpeční. David Hruška se v 51. minutě dostal do dalšího sólového nájezdu, ale i tentokrát byl vítězem tohoto souboje brankář Hosnedl. Jenže o chvíli později přišla velmi důležitá třetí branka. Bečvář od mantinelu našel Jakuba Vránu, který mezi kruhy vystřelil a zvýšil vedení Baníku na 3:0. Sokolov tak mířil za cenným vítězstvím. V předposlední minutě se dočkali i hosté zásluhou produktivního Bříšky, čímž skončila neprůstřelnost Tomáše Závorky, ale inkasovaný gól byl pouze korekcí skóre.

HC Baník Sokolov : HC Vlci Jablonec nad Nisou 3:1 (0:0,2:0,1:1)

Sestava Vlků: Hosnedl (Jelínek) – Abraham, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Pilař, Havelka, Melovič – Plíhal, Tondr, Bříška – Homolka, Brokeš, Maďar – Frk, Nezbeda, Babec – Švík

Branky: 23. Hruška (Přindiš, Vracovský), 36. Přindiš (Hotěk), 55. Vrána (Bečvář, Pajk) – 59. Bříška (Abraham, Tondr)

Vyloučení – 4:5      Využití – 1:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz – Jan Čejka, čerpáno z hcsokolov.cz)