Šňůra výher pokračuje – Jablonec je na špici tabulky

51

Sedmá výhra v řadě. Po šestnácti kolech mají v tabulce HC Vlci Jablonec nad Nisou na kontě nejvíc vstřelených branek a po výhře v Mostě, a zaváhání Vrchlabí, jsou na prvním místě.

Po několika šancích na obou stranách šli domácí na začátku osmé minuty do vedení, když Kýhos překonal Jelínka. Po obdržené brance hosté hledali, jak vyzrát na domácího Chabra. Několikrát ho ohrozili, stále drželi puk na svých holích a po krásné akci vyrovnal Babec. Neutekla ani minuta a hned po vhazování po střele Bříšky šli jablonečtí do vedení. Pro domácí to byl šok a bylo z jejich pohledu ještě hůř. Na konci devatenácté minuty ve dvojnásobné přesilovce se od modré trefil Tomáš Mrkvička a gólem do šatny ukončil první třetinu.

Ve druhé třetině padlo branek ještě víc. Dvě přidali domácí, hosté čtyři. Nejprve využil přesilovku Homolka, vzápětí Pavlů, po té z protiútoku korigovali golový stav i domácí, avšak po dvou minutách šli opět do čtyř a Kamil Bříška vyhnal Chabra z branky, když využil další přesilovku. Toho vystřídal Kovařík, ale ani ten nedržel čisté konto příliš dlouho. To domácí dostali šanci hrát po dlouhé době také přesilovku, ovšem Mostu se nic nedařilo. Sedmou branku hostů přidal Brokeš v oslabení. Po vyloučení Maďara a Abrahama i mostečtí hráli přesilovku 5na3 a tu dokázali využít, branku střílel Přeučil. Do konce prostřední třetiny se už nic podstatného nestalo a za stavu 3:7 se šlo do kabin.

Do posledního dějství nastupovali hosté oslabeni, ale nic z toho nebylo. Svůj náskok si Vlci dokázali udržet a nikam se nehnali. Toho domácí využili, rozebrali jejich obranu a krátce po přesilové hře snížili. Byla to však poslední branka večera a jablonečtí Vlci si z Mostu přivezli důležité tři body.

MOSTEČTÍ LVI – HC Vlci Jablonec nad Nisou 4:7 (1:3,2:4,1:0)

Branky a nahrávky: 8. Kýhos (Kuncl), 25. Mical (Vašíček, Urbáněk), 36. Přeučil (Kýhos, Mála), 49. Vašíček (Urbánek) – 12. Babec (Nezbeda, Frk), 12. Bříška (Plíhal), 19. Mrkvička (Plíhal, Bříška), 23. Homolka (Bríška), 24. Pavlů (Brokeš), 28. Bříška (Plíhal, Abrahám), 32. Brokeš (Maďar)

Sestava Lvů: Chabr (Kovařík) – Urbánek, Polák, Havlůj, Kunrt, Fučík, Kuncl – T. Přeučil, Hrdlička, Vašíček, Böhm, Kýhos, Mical, Bakrlík, Mála, Smolka. Trenéři: Kamil Kašťák a Vladimír Šafner

Sestava Vlků: Jelínek (Hrstka) – Pavlů, Čechura, Mrkvička, Abraham, Pilař, Havelka, Melovič – Plíhal, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Mulač – Babec, Nezbeda, Frk – Homolka

Vyloučení: 6:8 navíc Bakrlík (MOS) 2+2min + 2+2min a Abraham (JAB) 2+2min

Využití: 1:4                 V oslabení: 0:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka), sestava domácích, branky a nahrávky Onlajny (onlajny.com)

Předchozí článekVlastivědné muzeum a galerie v České Lípě v soutěži Gloria musaealis