Šňůra výher jabloneckých Vlků pokračuje

72

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC BAK Trutnov 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)

Desáté vítězství v řadě slavili jablonečtí hokejisté po zápase proti Trutnovu. Jenže to se nerodilo vůbec lehce, jak by se mohlo zdát. I Trutnov má za sebou vítěznou sérii, navíc s těžkými soupeři. A také v úvodu utkání dával domácím pocítit, že jejich výsledky nebyly náhodné.

Hostům patřila celá úvodní desetiminutovka. Nicméně domácího Stejskala překonat nedokázali a v úvodu jedenácté minuty udeřili Vlci. Gecko vypíchl kotouč soupeři na vlastní modré čáře k najíždějícímu Havlasovi a ten si v úniku perfektně poradil s koncovkou a poslal svůj tým do vedení. Dvě minuty poté v přesilové hře přidal druhou branku v zápase Žalud. Za stavu 2:0 se také šlo do kabin na první přestávku.
Když pak v úvodu druhé části ve vlastním oslabení ujela dvojice Mulač – Demel a druhý jmenovaný zvýšil na 3:0, zdálo se, že je rozhodnuto. Jenže soupeř to tak necítil. Hrál důrazně, dohrával soupeře a výborným bruslením dělal velké problémy domácí rozehrávce. Odměnou pak trutnovským byla branka z hokejky exjabloneckého Abraháma. Stalo se tak v přesilové hře a hosté tak využili nedisciplinovaností domácích, kteří celkem čtyřikrát hráli ve druhé části v oslabení. Rozdíl dvou branek dával hostím naději do třetí třetiny.
V ní hra nabrala na dramatičnosti a také tvrdosti, vylučováni ale byli tentokrát více hosté. Přes řadu šancí se ale stav utkání do konce již nezměnil a Vlci tak slavili své první vítězství v roce 2017. Spokojenost ale byla spíše s výsledkem, než předvedenou hrou. Další utkání pak čeká Vlky za týden na ledě Řisut. A věřme, že se vítězná série nepřeruší.

Sestava : Stejskal ( Bouška) – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Hubáček, Bílek – Demel, Bříška,Tondr – Nevyhoštěný, Havlas, Gecko – Mulač, Brokeš, Frk – Pulec, Peřina, Homolka

Branky: 11.Havlas (Gecko), 13.Žalud (Moravec,Tondr), 22.Demel (Mulač) – 37.Abraham (Fedulov, Chytráček)

Vyloučení 6:7 navíc Fedulov (TRU) 5+ osobní trest do konce Bažant (TRU) 10min OT       Využití 1:1      V oslabení 1:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec

Ilustrační foto: hctrutnov.cz

Předchozí článekMária Hroncová nejlepší brankářkou turnaje!