Sedmé vítězství Vlků v řadě

81

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Děčín 5:3 (1:0, 1:1, 3:2)

Potřetí hráli v tomto ročníku II. ligy Vlci s děčínskými Medvědy a potřetí zvítězili, i když v Děčíně „pouze“ v nastavení. Severočeské derby přineslo rušné utkání se šancemi na obou stranách, ale domácí byli v rozhodující části utkání důraznější a zvítězili. Protože vrchlabští hokejisté na Kobře neuspěli, na tahu byli Vlci měli šanci poskočit na druhé místo a využili toho – jsou po 21.kole na druzí.

Hrál se divácky poměrně atraktivní duel, v němž se v první části více prosazovali Vlci. Jenže jejich šance končili na hostujícím brankáři Michajlovovi. Ten se rozchytal k výbornému výkonu a zdálo se, že domácí střelci nenajdou recept na jeho překonání. Do šancí se dostávali i hosté, i Stejskal však předvedl několik výborných zákroků. Na konci první třetiny dostal Bříška přihrávku mezi kruhy, kde zůstal sám a otevřel skóre utkání. Asistoval mu Lukáš Tondr, který naskočil po dlouhé pauze zaviněné zraněním. Před touto akcí se Lukáš předvedl pohlednou akcí, kdy objel branku, ale pro zakončení byl příliš blízko. První úderná formace však kompletní nebyla – pro zranění chyběl Šulc a na jeho místo nastoupil hrající trenér Tomáš Demel.

Na počátku šesté minuty druhého dějství, nejlepší střelec soutěže, Kamil Bříška brankáři hostí provětral pěknou střelou lapačku. Při následné přesilovce vládl útočné třetině opět tento útok a v čase 33:33 dotlačil Moravcem puk před branku a Bříška zvýšil na 2:0. Možná, že se zdálo, že do konce třetiny už se nemůže nic stát, ale stačila chvilka nepozornosti a hosté oplatili stejně. Ze závaru před Stejskalem skóroval Vacek – 2:1.

Před třetí třetinou tak byla hra pro oba týmy stále otevřená a do té doby nebylo vyloučených. Chvat Pilaře před domácí brankou byl zbytečný a následoval trest. Přesilovku Děčín nevyužil, ale tu následující už ano. Demel byl v čase 45:19 vyloučen za sekání a hosté po devíti vteřinách Haškem vyrovnali – 2:2. Pak se ještě vytáhl Stejskal, který na poslední chvíli zlikvidoval šanci zkušeného Oliveriuse. Hosté se moc dlouho z vyrovnání neradovali. O dvě minuty později totiž Lukáš Tondr také využil početní výhodu svého celku a strhl tak vedení znovu na stranu Jablonce – 3:2. A ještě v téže minutě to bylo znovu o dvě branky. Tomáš Brokeš se dokázal prosadit před děčínskou brankou a Medvědi tak měli opět co dotahovat – 4:2. Ve třiapadesáté minutě už to s Medvědy nevypadalo vůbec dobře. Marek Frk po střele Mulače zajistil Vlkům pohodlný náskok a Jablonec tak kráčel ke třetí výhře nad děčínským soupeřem v sezóně – 5:2. V devětapadesáté minutě ještě vykřesal jiskřičku naděje pro hosty znovu Vacek, jenž se podruhé zapsal mezi děčínské střelce – 5:3, ale do konce třetího dějství už moc času nezbývalo.

Vypadalo to na klidný závěr, jenomže hosté minutu a půl před koncem snížili a vsadili vše na hru bez brankáře, ve které byli k vidění věci nevídané – jablonecký kanonýr Bříška dvakrát minul opuštěnou branku soupeře a poté se tři jablonečtí borci z prvního útoku hnali na prázdnou branku Děčína – a dostali se do ofsajdu 🙂 ! Kuriozita na vítězství Vlků už nic nezměnila.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Zeman, Pilař, Pulec, Bílek – Demel, Bříška, Tondr – Nevyhoštěný, Havlas, Peřina – Mulač, Brokeš, Frk – Homolka, Gecko

Vyloučení 3:3 navíc Čechura (JAB) 10min osobní trest
Využití 1:1

Branky: 20.Bříška (Tondr, Demel), 34.Bříška (Moravec), 48.Tondr (Demel, Bříška), 48.Brokeš (Frk), 53.Frk (Mulač, Zeman) – 38.Vacek (Sýkora, Chmel), 46.Hašek ( Zajan, Chmel), 59.Vacek (Fojt)

Zdroj: HC Vlci Jablonec