První nula pro Hosnedla

41

Tři body pro jablonecké vlky a první nula pro gólmana Hosnedla. To je rezultát zápasu hokejistů Jablonce proti celku Trutnova. Zápas rozhodně nevypadal tak jednoznačně, jak hovoří skóre. I Trutnov má ve svých řadách borce, kteří zakusili extraligový led a patří mezi velmi silné a zkušené celky.

Vlkům pomohlo rychlé vedení v zápase, když nahozený kotouč usměrnil za záda hostujícího brankáře Víšek. Gól domácí borce uklidnil a většina první třetiny se odehrávala v jejich režii. Jen gólové vyjádření scházelo. Na druhý gól se čekalo až do osmnácté minuty. A podobal se tomu prvnímu. Od modré střílel Martin Tondr, do střely vložil hokejku Brokeš a Ašenbrenner v brance Trutnova kapituloval podruhé. Dvoubrankové vedení dávalo velké naděje Vlkům na to , aby zápas dotáhli do vítězného konce.

Jejich hra ve druhé třetině však ztratila tempo z první části a do šancí se dostávali i hosté. Domácí Hosnedl však byl vždy na tom správném místě a v jednom případě mu pomohla i branková konstrukce. V polovině utkání pak přesnou ranou zvýšil na 3:0 Pilař. O osudu utkání bylo v tu chvíli rozhodnuto, Obzvlášť když největší opora hostujícího celku, expardubický Kolář, vyfasoval po pěkné bitce s domácím Babcem trest 5 min + OK. Stejně na tom byl i jablonecký borec, který šarvátku mírně na body vyhrál. Hosté pak přidali na tvrdosti a důrazu ve snaze ještě něco se zápasem udělat, Vlci je ale ke skórování nepustili.

A ve stejném duchu se odvíjela i poslední třetina. Hned v jejím úvodu Vlci zvýšili vedení, když se od modré trefil přesné k tyči Martin Tondr. V klidu dohrávající Vlci pak přidali v 53 minutě třetí branku po té co v končícím oslabení ujel Nevyhoštěný a přesně zakončil. Z utkání si tak Vlci připisují tři body a fanoušky oslavovaný brankář Hosnedl si na své konto připsal první nulu v sezoně.

HC Vlci Jablonec : HC BAK Trutnov 5:0   (2:0, 1:0, 2:0)

Sestava : Hosnedl – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M., Zeman, Pulec – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Frk, Peřina, Gecko

Branky : 2.Víšek (Čechura,Nevyhoštěný), 18.Brokeš (Tondr M.), 30.Pilař (Brokeš), 42.Tondr M. (Brokeš,Frk), 53.Nevyhoštěný (Pavlů)

Vyloučení : 7:8 navíc Babec (Jbc) a Kolář (Tru) 5 minut + osobní trest do konce