Poslední domácí duel letošní základní části Vlci vyhráli v prodloužení

43

Slušný výkon hostujícího týmu, jeden bod urvaný z horkého ledu domácích Vlků, hodně emotivní utkání. To byl středeční druholigový hokejový duel v Jablonci nad Nisou. Trutnov nakonec prohrál v prodloužení a definitivně přišel o naději pro účast v letošním Play Off, jablonečtí si naopak pojistili pro nasazení do nadstavby výhodnější konečnou druhou příčku ve skupině.

Již úvodní minuty zápasu napověděly, jakým stylem se utkání bude ubírat. Domácí se pokoušeli zasypat v úvodu Ašenbrennera střelami, ale hostující brankář byl pozorný. Na druhé straně se jednalo o kvalitní a zodpovědnou obranu, kterou skvělým výkonem podporovala čtvrtá lajna mladíků z trutnovské juniorky. Draci postupem času začali domácí přehrávat. Velkou šanci připravil Kalla pro Svobodu, ale ten trefil pouze připraveného Hosnedla. V 17. minutě vyvezl kotouč z vlastního pásma David Smékal, na modré čáře vystřelil přes obránce a rozvlnil síť za Hosnedlem – 0:1. Spolehlivý výkon v první třetině hosté uhájili a do kabin šli za vedení 0-1.

Ve druhé třetině však Jablonec okamžitě vyrovnal. Nešťastně zlomil hokejku Pavel Fedulov a oslabený hostující tým neuhlídal v brankovišti domácího Tomáše Brokeše1:1. Poté šel Jablonec do přesilové hry. V té pálil Pavlů, tečoval Brokeš, ale Ašenbrenner stál tam, kde měl. Následně se individuálně prosadil Matěj Poul, ale jeho zakončení zlikvidoval Hosnedl, stejně tak jako pokus Ukhina. Největší šanci druhé třetiny měl Jakub Martinec, ale stejně tak jako v první třetině Svoboda, i on pálil doprostřed branky.

Třetí třetina nabídla velmi zajímavou zápletku. Ve 42. minutě hráli hosté přesilovou hru. Fedulov našel volného Daniela Svobodu, který propálil Hosnedla a poslal Trutnov do vedení – 1:2. Hosté hráli s velkou chutí. V 51. minutě jim však byl vyloučen Křížek za faul kolenem a po něm putoval na trestnou lavici i Svoboda. Domácí dvojnásobnou přesilovku proměnili, když se střelecky prosadil Jakub Mulač – 2:2. Obě mužstva chtěla rozhodnout v základní hrací době. Velkou šanci měl trutnovský Martinec, ale přestřelil. Po něm pálil i Semorád, ale pouze do Hosnedla. Utkání proto dospělo do prodloužení.

Hned v úvodní minutě se rozhodlo. Jablonecký Vlk David Homolka si sebral puk mezi kruhy a našel místo mezi Ašenbrennnerovými betony! Pro hosty tento gól znamenal konec nadějí na účast v letošním Play Off.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC BAK Trutnov 3:2 (0:1, 1:0, 1:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 22. Brokeš (Čechura, Pavlů), 53. Mulač (Tondr), 61. Homolka – 17. Smékal (Suk), 42. Svoboda (Fedulov)

Vyloučení: 5:4, navíc Maďar (JBL) OT, Ašenbrenner (TRU) OT, Využití: 1:1

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Jelínek) – Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abraham, Šuráň, Havelka – Šilhan, Hájek, Nezbeda, Frk, Homolka, Babec, Tondr, Gecko, Brokeš, Mulač, Maďar, Bříška

HC BAK Trutnov: Ašenbrenner (Jeschke) – Vácha, Leder, Fedulov, Suvorov, Suk, T. Kynčl – Kubinčák, Martinec, Semorád – Ukhin, Kalla, Svoboda – Smékal, Janoušek, Tatar – Krsek, Křížek, M. Poul – Chytráček

Zdroj: HC BAK Trutnov (hctrutnov.cz, redakce) a Onlajny (onlajny.com, Ondřej Mališ)

Úvodní foto: HC BAK Trutnov (hctrutnov.cz, redakce)