Pohodu vystřídala pohroma

37

Po úspěšném letošním prvním utkání II. ligy, které jablonečtí Vlci sehráli na ledě Bíliny a soupeři dali deset branek, se opět představili doma. Návrat to ale veselý nebyl.

První branku mohli vstřelit hosté, ovšem Hosnedl byl proti. Po patnácti vteřinách Frk přihrál před brankoviště, kam si sjel Havelka a umístil puk přesně pod břevno. Další branka na sebe nenechala dlouho čekat. Na začátku šesté minuty se Patrik Maďar chopil pryže ve vlastním obranném pásmu a po pravém křídle se vydal do útoku. Na druhé straně kluziště překonal hostujícího gólmana Martínka a ten po druhém rychlém gólu přenechal místo v kleci zkušenějšímu Sejpalovi. Pak přišlo na řadu několik vyloučení. Po faulu na Semráda bylo nařízeno trestné střílení, ovšem Šafránkův bekhend Hosnedl zlikvidoval. Tondr vyzkoušel, jak je Sejpal v bráně pozorný, ale trefil jen tyč. Sám na branku se hnal i Brokeš, když zachytil odražený kotouč na modré čáře, ale po zcela stejném zakázaném zákroku jako chvíli předtím na druhé straně z toho byly pro hosty jen dvě trestné minuty. Následoval další trest pro Kolín a Jablonec měl výhodu 5na3, ale nedokázal z ní nic vytěžit. Po chvilce hry zvýšil na 3:0 Nezbeda. Na začátku 15. minuty šli Kozlové znovu do tří a tato přesilovka už Vlkům přinesla ovoce. Bříška předal Plíhalovi, ten posunul puk vedle sebe, kde stál napřažený Mrkvička a jeho třetí dělovka z pokleku už skončila za Sejpalem. Pak pokračovala klasická přesilovka, ovšem bez využití. Po čtvrté brance to vypadalo na debakl hostí, ale nakonec se ukázalo, že to byla branka z jablonecké strany poslední.

Do druhé třetiny lépe vstoupili hosté, když vstřelili dvě branky v rozmezí dvou a půl minut. U druhého gólu se před Hosnedlem strhla velká skrumáž a kotouč se někudy dostal za čáru. Podobné to bylo i na druhé straně před Sejpalem. Byla z toho posunutá branka, puk se také dostal za čáru, ale rozhodčí neměli opět stejný metr. Ke konci druhého dějství Kolín ještě přidal v přesilovce třetí gól a do šaten se šlo za stavu 4:3.

V poslední dvacetiminutovce se prosazovali znovu jen Kozlové, kteří pozvedli svůj výkon. Prvních sedm minut se nic důležitého nestalo, soupeř potřeboval vstřelit branku, ale Jablonec do té doby skvěle bránil. Pak přišla 8. minuta, hosté vyrovnali na 4:4 a najednou byli na koni. A mohlo být hůř, když Maďar vyfasoval menší trest. Po faulu na Kamila Bříšku dostal Šafránek pět plus do konce utkání a putoval předčasně do šatny. Pro domácí to byla asi poslední šance přetavit skóre znovu na svou stranu. Po návratu Maďara začala Vlkům skoro čtyřminutová přesilovka. Po špatné nahrávce se v ní však puku zmocnil kolínský Zumr a mohl v oslabení poslat svůj tým do vedení – nestalo se. Pět minut před koncem bylo proti Jablonci nařízeno znovu trestné střílení, ovšem Hosnedl byl opět pozorný. Pak přišel čas 58:47 – jablonečtí obránci totálně propadli, na Hosnedla jeli dva na jednoho a Němec poslal Kolín poprvé do vedení. Když byl na poslední minutu vyloučen kolínský Zumr, otevřela se domácím možnost hrát power play 6 na 4. Vlci tlačili, několikrát vystřelili, ale přes hromadu hráčů si žádná střela nenašla správnou cestu. Ba naopak, odražený puk zachytil Kozák a nerušeně zakončil do prázdné branky a upravil skóre na konečných 4:6.

Soupeř po první třetině nesložil zbraně, blýskl se neskutečným obratem a odvezl si důležité tři body. V této sezóně si body z Jablonce odvezly pouze dva celky. Hned ve druhém kole Vrchlabí a 3. října právě Kolín. Od té doby nikdo žádné body z jabloneckého ledu neodvezl. Až zas nyní opět Kozlové!

HC Vlci Jablonec nad Nisou – SC Kolín 4:6 (4:0, 0:3, 0:3)

Branky: 2. Havelka (Frk), 6. Maďar, 12. Nezbeda (Havelka), 16. Mrkvička (Plíhal, Bříška) – 21. Bezděk (Semrád), 24. Němec, 39. Březina (Malý, Pýcha), 48. Šafránek (Pýcha), 59. Němec (Zumr, Bezděk), 60. Kozák

Sestava Vlků: Hosnedl – Abraham, Mrkvička, Čechura, Pavlů, Melovič, Havelka – Bříška, Plíhal, Tondr – Mulač, Brokeš, Maďar – Homolka, Nezbeda, Frk

Vyloučení 7:10, navíc Čechura a Mulač (JAB) 10min – Šafránek 10min a 5+do konce utkání Využití 1:1 V oslabení 0:1 (powerplay)

„V první třetině jsme dali čtyři branky, pomohla nám k tomu i přesilová hra, kterou jsme využili. Vypadalo to, že soupeř bude tahat v tomto zápase za kratší konec. Druhá třetina byla ale o něčem jiném. Zřejmě si řekli, že do nás půjdou tvrdě a taky šli. A my jsme, bohužel, jejich tvrdost opláceli takovými zákroky, za které nás rozhodčí vylučovali. Místo toho, abychom hráli dál svoji hru, tak nás to trochu rozhodilo. A k tomu naši hráči ještě chvílemi zbytečně diskutovali s rozhodčími. No a pak už utkání dopadlo tak, jak dopadlo, v náš neprospěch. Byli jsme efektivní, ale herně jsme zase takovou převahu neměli, i když efektivita při zakončení tam byla. V dalších dvou třetinách jsme inkasovali takové góly – nególy. Další šance na góly jsme na hokejkách určitě také měli, ale bez efektu.“zkonstatoval Karel Hornický.

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Předchozí článekKraj letos podpoří projekty na ochranu životního prostředí. K dispozici je 6,5 milionu korun