O vítězství Vlků rozhodl Bříška

44

V sestavě bez Plíhala a Mulače v předvánočním sobotním podvečeru přivítali Vlci na svém ledě tým Řisut. Ten sice přijel do Jablonce pouze se čtyřmi obránci (původně chtěl zápas odložit), nicméně od samého začátku byl domácím více než vyrovnaným soupeřem.

A byli to také hosté, kdo šel v 15. minutě do vedení. Vlci sice o dvě minuty později Homolkou vyrovnali, ovšem hosté bleskově kontrovali a tak po první části vedli 2:1.

Hokejisté Řisut výborně a obětavě bránili, jejich protiútoky byly pro domácí neustálou hrozbou. Na ledě se odehrával vyrovnaný souboj hokejově vysoké úrovně. A domácí celek dlouho hledal skulinu v soupeřově obraně ke srovnání stavu. To pak zařídil nejlepší kanonýr domácích Kamil Bříška. Po výborné individuální akci si nahrál s parťákem Tondrem a zakončoval do prázdné branky. Psala se polovina utkání a stav byl 2:2.

Vyrovnaný souboj pak pokračoval i ve třetí části. Osud zápasu byl dlouho na vážkách a nervozita přibývala. Výsledkem byla řada vyloučení a pětiminutová přesilovka hostí. V ní však opět zaúřadoval Bříška a poslal v oslabení svůj celek do vedení. To pak ještě v poslední minutě při power play hostí pečetil do prázdné branky Tondr. Vlci si tak v napínavém souboji připsali tři body a o další budou usilovat 28. prosince proti celku Letňan.

HC Vlci Jablonec – HC Řisuty 4:2 (1:2,1:0,2:0)

Branky: 17. Homolka (Mrkvička, Frk), 29. Bříška (Tondr, Mrkvička), 52. Bříška, 60. Tondr (Homolka, Mrkvička) – 15. Fortelka (Kučera, Náprstek), 18. Vyskočil (Kos, Rod)

Vyloučení : 3:1 , navíc Bříška, Mrkvička, Abraham (Jbc) 2+2 min, Brokeš (Jbc) OK a Babec (Jbc) TH – Náprstek a Kučera (Řis) 2+2 min

Sestava Vlků: Hosnedl (Jelínek) – Abraham, Mrkvička, Pilař, Pavlů, Čechura, Havelka, Melovič – Homolka, Bříška, Tondr – Švík, Brokeš, Maďar – Babec, Nezbeda, Frk – Šilhan

Martin Procházka (trenér HC Řisuty) : „Z našeho pohledu jsme odehráli jeden z nejlepších zápasů sezóny. Bylo nás málo, ale hráči makali, plnili včechny pokyny a myslím, že jsme byli hodně důstojným soupeřem Jablonce. Měli jsme tam plno šancí, neproměnili jsme je, což je z naší strany škoda. Na druhou stranu já jsem hráče pochválil za to, jakým způsobem k tomu přistoupili a jak to utkání odehráli.“

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)