Nervy až do konce, ale ještě není rozhodnuto

65

Po domácí výhře cestovali jablonečtí Vlci do Žďáru nad Sázavou s odhodláním porvat se o vítězství i na ledě soupeře. A od úvodního hvizdu šli svému cíli naproti. Předvedli excelentní hokej. Poučeni vývojem prvního vzájemného utkání tentokrát zachytili nástup domácích a byli to oni, kdo se první dostal do větší šance.

Peřina se ve třetí minutě ještě neprosadil, ovšem o minutu později Havlas střelou z pravého kruhu poslal Vlky do vedení. Poté se hra rychle přelévala před oběma brankami. V sedmé minutě měli hosté výhodu přesilové hry, kterou ovšem zužitkovat nedokázali, stejně jako další, která přišla téměř s návratem prvního vyloučeného. Domácí sice oslabení přečkali bez úhony, krátce po té, co vyloučený hráč naskočil na led, ale pálil z pravé strany opět Havlas a Vlci vedli 2:0. To byl stav, za kterého se šlo do kabin a který vydržel do druhé minuty druhé části hry.

V té navýšil náskok hostí Peřina na rozdíl tří branek. Krátce po polovině utkání hrál domácí tým přesilovku 5 na 3 a bleskově ji využil Lojkem. Jenže v následující hře čtyři na čtyři (došlo i k vyloučení na domácí straně) se prosadil zblízka Lukáš Tondr a opět byl na ukazateli skóre třígólový rozdíl. Branková přestřelka ale teprve nabývala na razanci. V 36. minutě se trefují opět domácí a mají i další velké šance. Stav se ale ve druhé části již nezměnil.

Do třetí části hry domácí vsadili vše na útok a hrál se rychlý hokej. Snaha Žďáru přinesla ovoce v podobě branky Kuřítka ve 47. minutě, která je nabudila k ještě větší snaze. A když neproměnil svou velkou šanci hostující Havlas, prosadili se opět domácí a v 54. minutě bylo vyrovnáno, když Hosnedla překonal Gregar. Uběhla minuta a půl a vše bylo jinak. Vlci si nechtěli nechat sebrat dobře rozehrané utkání a Pavlů jim vrátil přesnou ranou vedení. Domácí poté vsadili vše na útok, zkusili hru bez brankáře, ale deset vteřin před koncem zpečetil hrající trenér Tomáš Demel do prázdné branky vítězství Vlků.

A jak prožíval zápas prezident Vlků Petr Cinibulk? „Tohle mně asi jednou zabije. Kluci ale hráli výborně, bojovali a nechali na ledě všechno. Skoro už to vypadalo, že si to necháme vzít, ale rychle jsme se vrátili do vedení a pak jsme vítězství pojistili do prázdné branky. Ale ještě zdaleka není rozhodnuto, bojujeme dál.“

SKLH Žďár nad Sázavou : HC Vlci Jablonec 4 : 6 (0:2, 2:2, 2:2)

Branky: 33. Lojek (Peslar, Stehlík), 36. Beneš (Peslar), 47. Kuřítko, 54. Gregar (Pleva) – 5. Havlas (Babec), 11. Havlas (Pilař, Zeman), 22. Peřina (Demel), 34. Tondr L. (Bříška, Pulec), 55. Pavlů, 60. Demel (Tondr M.)

Sestava Vlků: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Pavlů, Čechura, Pilař, M. Tondr, Pulec – Víšek, Bříška,Tondr L. – Nevyhoštěný, Demel, Peřina – Mulač, Havlas, Babec – Homolka, Gecko

Vyloučení: 4:4        Využití: 1:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou

Předchozí článekNa Den učitelů si odneslo jednadvacet pedagogů ocenění za svoji práci
Další článekVlci postupují do bojů o WSM ligu!