Nejúspěšnější sportovkyně Libereckého kraje je biatlonistka Gabriela Soukalová

131

Liberecký kraj zná Nejúspěšnější sportovce roku 2015. Čelní pozice ovládli královny a králové zimních sportů, vítězkou se stala biatlonistka Gabriela Soukalová, druhá skončila snowboardistka Ester Ledecká a pomyslnou bronzovou pozici obsadil opět biatlonista, Ondřej Moravec.

Slavnostní předávání ocenění se odehrálo v důstojném prostředí libereckého Divadla F. X. Šaldy a doprovodil jej bohatý kulturní i sportovně laděný program. Cenu za vítěznou biatlonistku Gabrielu převzal její otec Karel Soukal, neboť sportovkyně v těchto dnech absolvuje exhibiční závody v Rusku. Ester Ledeckou zastoupil bratr a Ondřejovi Moravcovi předá cenu trenér biatlonistů Ondřej Rybář, který skleněnou plaketu za svého svěřence převzal. Všem oceněným sportovcům pogratulovat hejtman Libereckého kraje Martin Půta, který ceny předával společně se zástupci vyhlašovatelů soutěže, Vladimírem Boháčem z krajské organizace ČUS a Jiřím Michalcem zastupujícím Deníky.

Výsledky ankety Nejúspěšnější sportovec roku 2015 Libereckého kraje:

Dospělí jednotlivci:

  1. Gabriela Soukalová: biatlon, Kornspitz Jablonec
  2. Ester Ledecká: snowboarding, Dukla Liberec
  3. Ondřej Moravec: biatlon, Kornspitz Jablonec
  4. Lukáš Bauer: běh na lyžích, Dukla Liberec
  5. Veronika Vítková: biatlon, Kornspitz Jablonec
  6. Roman Koudelka: skoky na lyžích, LSK Lomnice
  7. Michal Šlesinger: biatlon, Kornspitz Jablonec
  8. Ondřej Bank: sjezdové lyžování, Dukla Liberec
  9. Petra Chocová: plavání, PK Česká Lípa
  10. David Navara: šachy, 1. Novoborský ŠK

Dospělí družstva:

  1. SKP KORNSPITZ, štafeta mix, biatlon
  2. FC SLOVAN LIBEREC, fotbal
  3. BÍLÍ TYGŘI LIBEREC, hokej
  4. VK DUKLA LIBEREC, volejbal
  5. SKI KLUB JABLONEC, lyžování

Mládež jednotlivci:

  1. Nosková Nikola (KC Kooperativa SG Jablonec n. N.), cyklistika
  2. Portyk Tomáš (LSK Lomnice n. P.), skoky na lyžích a kombinace
  3. Ptáčková Martina (IRON FIGHTERS), kickbox
  4. Znamenáčková Barbora (Sport Relax), karate
  5. Tomáš Patrik (Powerlifting Animals Semily), benchpress
  6. Bělinová Natálie (TJ Bižuterie), triatlon
  7. Binhak Tomáš (Judo Club Liberec), judo
  8. Matošková Kateřina (SPK Liberec), plavání
  9. Arltová Kateřina (TJ Jiskra Nový Bor), atletika chůze
  10. Lakatoš Dominik (Bílí Tygři Liberec), hokej

Mládež družstva:

  1. ČKS SKI JILEMNICE, běh na lyžích
  2. KC KOOPERATIVA SG JABLONEC, cyklistika
  3. TJ LOKOMOTIVA ČESKÁ LÍPA, volejbal
  4. SPORTOVNĚ STŘELECKÝ KLUB Manušice
  5. BK KONDOŘI LIBEREC, basketbal

Handicapovaní sportovci:

Kmochová Tereza (SKI klub Jiskra Harrachov), alpské lyžování neslyšících

Hlaváč Vladimír (SK Handisport Liberec), plavání

Trenéři amatéři:

Zapadlo Jan (SKP Harrachov), biatlon

Trenéři profesionálové:

Vítek Zdeněk (SKP Kornspitz), biatlon

Hvězda deníku:

Bernátová Kristýna (Sport Aerobic Liberec), aerobik

Zdroj: KÚLK

Předchozí článekZahraniční stážisté na sklářské škole v Kamenickém Šenově
Další článekPráce studentů turnovské uměleckoprůmyslové školy zdobí zámek i galerie měst