Jablonec veze tři body, v Trutnově vyhrál 4:2

29

Úvod utkání přinesl střelecké příležitosti na obou stranách. Branky ale dávali jen hosté.

Vedení Jablonci zajistil v patnácté minutě v oslabení Michal Nevyhoštěný. Domácím se po úvodním inkasovaném gólu obtížně dařilo založit útočnou akci a až v posledních dvou minutách ohrozili jabloneckou branku. Skóre se ale do konce úvodní části hry neměnilo.

Domácí zahájili druhou třetinu náporem, ovšem puk ze své sítě lovil opět jejich gólman Jeschke. A to hned dvakrát, nejprve se trefil Jakub Mulač a za dvě minuty Vlci svůj náskok zvýšili, to se trefil navrátilec Tomáš Brokeš.

Trutnovští skórovali až ve třetí třetině za stavu 0:3, ale na srovnání nebo obrat už neměli dost času. V závěru to Draci zkoušeli se šesti hráči, ale devět vteřin před koncem pojistil Brokeš vítězství gólem do prázdné branky.

HC BAK Trutnov – HC Vlci Jablonec nad Nisou 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Branky : 42. Semorád (Martinec, Bezděk), 54. Kalla (Svoboda) – 15. Nevyhoštěný (Mrkvička, Babec), 31. Mulač (Brokeš), 33. Brokeš (Mrkvička, Mulač), 60. Brokeš (Mulač)

Vyloučení: 6:8,     Využití: 0:1,      V oslabení: 0:1

Sestava Vlků: Hrstka (Jelínek) – Melovič, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Abrahám, Šuráň, Havelka, Brokeš, Švík, Tejko, Frk, Homolka, Babec, Tondr, Gecko, Plíhal, Nevyhoštěný, Mulač, Maďar, Bříška

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka)

Přiložená infografika utkání: HC BAK Trutnov (hctrutnov.cz, Marek Šváb)

Předchozí článekAkce „Pojď hrát hokej“ znovu přilákala na jablonecký zimní stadion řadu potencionálních hokejistů