Jablonec si doma poradil s Kobrou a stále drží v tabulce náskok

63

Kobra Praha se v sobotu vydala na horký jablonecký led v rámci čtyřiadvacátého kola a do střetnutí vstoupila slibně – už ve druhé minutě se prosadil Kysela, který tak poslal hosty do vedení. Vlci ale pak vzali věci do svých rukou a pěti góly rozhodli o svém vítězství.

Úvodní sekundy se nesly ve znamení pražské Kobry. Už minutu a půl po úvodním buly se prosadil Filip Hlinka, na jehož ostrou střelu Hosnedl nedosáhl – 0:1. Domácí mohli rychle vyrovnat po nebezpečné akci Brokeše s Maďarem, Mouček byl však připraven na svém stanovišti a zakončení zneškodnil. Ani jeden celek pak v následném průběhu hry nezvládl přetavit přesilovou hru v další zásah, a po prvním dějství tak v jablonecké hale těsně vedli Pražané.

Druhá dvacetiminutovka pro Šebovi svěřence už tak veselá nebyla. V čase 26:14 nejprve vyrovnal Jiří Babec, na jehož přesný zásah v polovině periody navázal Tomáš Plíhal. A mohlo být pro hosty ještě hůř. Krátce po Plíhalově gólu se do obrovské šance dostal domácí Mrkvička, který ale nakonec zamířil jen do tyče. Pár sekund na to mohl zaváhání svého spoluhráče napravit právě Plíhal, jehož zakončení Moučkovu klec těsně minulo. Po dvou třetinách Vlci vedli o jednu branku.

Několik sekund po startu závěrečné části se Kamil Bříška propracoval k brance, položil si Moučku a zavěsil pod horní tyč. Touto střelou se Kamil vrátil na špici tabulky druhé ligy v kanadském bodování. Sny hostů o bodovém zisku pak dalšími zásahy definitivně zničili Lukáš Tondr a Tomáš Nezbeda, kteří v druhé polovině třetiny pojistili vítězství Vlků. Pět minut před koncem jen skóre na konečných 2:5 zkorigoval Viktor Nestrašil, a udělal tak tečku za střeleckým zápisem utkání.

HC Vlci Jablonec nad Nisou : HC Kobra Praha 5:2 (0:1, 2:0, 3:1)

Sestava Vlků: Hosnedl – Mrkvička, Abraham, Pavlů, Čechura, Pilař, Havelka – Tondr, Bříška ,Plíhal – Mulač, Brokeš, Maďar – Frk, Nezbeda, Babec – Homolka

HC Kobra Praha: Mouček – Semrád, Chalupa, Kasík, Schejbal, Verbík J., Verbík R. (A), Ryzák – Hrubý, Šeba, Kysela, Patočka, Všetečka, Nestrašil, Šergl, Šteiner (C), Slabý, Šťastný, Hlinka

Branky: 27. Babec (Bříška, Homolka), 34. Plíhal (Mrkvička, Bříška), 41. Bříška (Tondr, Plíhal), 51. Tondr (Bříška, Plíhal), 54. Nezbeda (Pavlů, Mulač) – 2. Kysela (Ryzák, Hlinka), 56. Nestrašil (Ryzák)

Vyloučení: 5:5       Využití: 1:0

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz, Jan Čejka) a HC Kobra Praha (hckobra.cz, Vojtěch Martinek)

Ilustrační foto: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz)

Předchozí článekCestující z Liberce do Mladé Boleslavi budou mít větší pohodlí. ČSAD Liberec představila dva nové autobusy