Dorost v infarktovém závěru prohrává svůj poslední zápas v Ústí nad Labem

50

Své poslední utkání této sezóny sehráli jablonečtí dorostenci na ledě Slovanu Ústí nad Labem v neděli na apríla. Postup do extraligy juniorů slavil již v pátek Přerov, takže tento zápas již neměl postupové ambice.

Pro Vlky tento zápas znamenal naději bodového zisku v kvalifikaci a tak se pokusili dát do zápasu vše. Do utkání vstoupili jednoznačně aktivněji a soupeři chvíli trvalo než zjistil, že přátelský zápas se dnes hrát rozhodně nebude. V 16. minutě bylo k vidění gesto „Fair Play“. Domácí vstřelili úvodní branku zápasu, avšak při nedovolené hře v 6 hráčích na ledě. Rozhodčí branku uznali, ale domácí hráči přiznali vinu a branka byla zrušena. V následné přesilové hře Vlků se nemýlil Pavel Daněk a na kostce nad ledem se poprvé měnilo skóre. A ještě v téže minutě se rozjelo trio Poljak, Mocek, Šíp a posledně jmenovaný poslal Vlky do dvoubrankového vedení.

Domácí Slovan zaznamenal budíček do druhého dějství a hru dvěma rychlými góly vyrovnal. Vlci se dostali do útlumu a soupeř se ve 33. minutě ujal vedení. Patrik Šíp necelé dvě minuty po brance Slovanu však vyrovnává stav na 3:3.

Ve třetí třetině byl vidět krásný hokejový boj, kterým se hokejisté obou týmů loučili se svými fanoušky. Domácí se ujali opět vedení a 3 minuty před koncem utkání Václav Mocek při vlastním oslabení opět vyrovnává. Domácí využívají svoji přesilovou hru těsně před jejím koncem a opět se ujímají vedení. Vlci v samotném závěru zkoušejí odvolat brankáře Vícha, ale výtečný Harkabus trefuje ze středního pásma prázdnou klec hostí. Vlci se přesto ještě nevzdávají a díky Petrovi Bendovi opět snižují na jednobrankový rozdíl. Nastřelená tyč ústecké svatyně pár vteřin před koncem však již nic nemění na konečné výhře 6:5 domácího Slovanu.

Pokud někdo čekal přátelské utkání s jednoznačným koncem, musel být velmi mile překvapen. Hráči obou týmů se se svými fanoušky loučili ve velkém stylu.

Trenér Vlků Jindřich Zeman: „Body se nám urvat nepodařilo. I přes to jsem na své kluky pyšný, jak k tomuto utkání přistoupili. Hráli jsme asi nejlepší hokej ze všech čtyř utkání v kvalifikaci. Obrovské poděkování patří našim fanouškům, kteří ráno vstali po oslavách postupu našeho A-týmu do kvalifikace o WSM ligu a jeli nás podpořit na tento zápas do Ústí nad Labem.“

HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM : HC Vlci Jablonec 6:5 (0:2 3:1 3:2)

Branky a nahrávky Vlků: 18. Daněk, 18. Šíp (Mocek, Poljak), 34. Šíp (Šuráň, Poljak), 57. Mocek (Poljak), 60. Benda (Šíp, Mocek)

Sestava Vlků: Vích – Šuráň, Málek Zeman, Pilek, Vlad, Mojžíšek, Hlister – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Benda, Kačo, Koula, Kulda, Havlíček

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (Jindřich Zeman)