Dorost s Přerovem padl v posledním dějství

50

Své třetí a zároveň předposlední utkání v kvalifikaci o extraligu juniorů hráli jablonečtí Vlci na svém ledě ve středu od 17:00 proti Zubrům z Přerova. Jablonečtí nastupovali do zápasu s již minimální šancí na postup. Naopak Zubři museli brát plný počet bobů, aby si zachovali šanci na postupové ambice.

Vlci vstoupili do utkání přímo raketově. V prvních minutách dostávali soupeře pod tlak a chtěli tím všem ukázat, jak moc chtějí v kvalifikaci získat nějaké body. Soupeř byl evidentně zaskočen aktivitou domácích, avšak byl to právě on, kdo v 15. minutě otvíral skóre. Domácí se po úvodní brance nevzdávali a ihned zamířili do brankoviště soupeře, kteří museli zakročit nedovoleným způsobem. Sudí nekompromisně nařídil trestné střílení. Trenér domácích Jindra Zeman dal důvěru Václavu Mockovi, který s přehledem zakončil.

Hra se za stavu 1:1 přenesla do druhé třetiny. V čase 26:22 poslal Jan Poljak svou střelou domácí do vedení. Chvíli na to přišel výpadek domácích a hosté dvěma GÓLY během 40 vteřin otočili skóre ve svůj prospěch.

Vlci do třetí třetiny vstoupili velmi odhodlaně, avšak Zubři ukázali svoji sílu. Špatná produktivita Vlků vedla k jejich frustraci a hosté se chopili otěží. Třetí třetinu Zubři opanovali 0:4 a právem si tak z Jablonce odvážejí 3 body.

Tabulka se pro Přerov a Ústí vyrovnala. Oba týmy mají na svém kontě shodně 6 bodů. V pátek bude na přerovském ledě rušno, kdy oba týmy sehrají své životní utkání. Jablonec zajíždí v neděli na led ústeckého Slovanu a pokusí se o malý zázrak.

Trenér Vlků Jindřich Zeman: „Dnes kluci opravdu bojovali a konečně jsem viděl, jak nacházejí svoji sílu. Po celou dobu kvalifikace nám chybí produktivita. Připadá mi jako kdybychom si všechen střelný prach již v této sezóně vystříleli a nic nám tak již nezbylo. Ve druhé třetině jsme měli neuvěřitelné šance a chybělo opravdu málo abychom se dostali do vícebrankového vedení. Ve třetí třetině nastal obrovský zlom a soupeř nás jasně přejel. Jejich branky nás srazily na kolena. Chtěl bych však vyzdvihnout výkon svého mužstva a pokud bych měl vyslovit jedno jméno, byl by to Zdenda Vích. Po zranění Jakuba Hrstky nám zůstal Zdeněk jako jediný brankář a jít do takového zápasu sám není vůbec snadné. Výsledek nevypadá na oko nijak vábně, ale myslím, že po dvě třetiny musel hokej naše diváky bavit. Věřím, že jsme tak jejich důvěru nezklamali. Děkujeme.“

HC Vlci Jablonec : HC ZUBR PŘEROV 2:7 (1:1 1:2 0:4)

Branky Vlků: 15. Mocek, 27. Poljak

Sestava Vlků: Vích – Šuráň, Málek Zeman, Pilek, Vlad, Mojžíšek, Hlister – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Benda, Havlíček, Koula, Kulda, Kačo

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (Jindřich Zeman)

Předchozí článekStudenti prokázali své technické dovednosti na Festivalu vědy a techniky pro děti a mládež
Další článekNa Den učitelů si odneslo jednadvacet pedagogů ocenění za svoji práci