Další výhra Vlků v prodloužení

65

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC Kobra Praha 2:1 pp (0:0, 1:1, 0:0- 1:0)

Špičkový druholigový hokej byl opět k vidění na jabloneckém ledě. V utkání vedoucí Kobry s druhým celkem v tabulce, jabloneckými Vlky, se hrál rychlý, důrazný a přitom čistý hokej s řadou šancí na obou stranách. Ty si zpočátku vytvářeli spíše hosté. Vlci ale rychle srovnali krok, a tak se ani jeden z gólmanů rozhodně nenudil.

A nenudili se určitě ani diváci, i když v úvodní části branku neviděli. Nic na tom nezměnila ani více než minutová přesilová hra Vlků pěti proti třem ve 14.minutě. Hosté tuto situaci zvládli i díky dobře chytajícímu Bílkovi. Výborný hokej pokračoval také ve druhé části a fanoušci se konečně dočkali gólů.

Ten první ovšem, k jejich nelibosti, padl za záda domácího Stejskala. Hosté perfektně sehráli svoji první početní výhodu a Vlach je poslal do vedení. Domácí celek obdržená branka nabudila a vyrovnání přišlo o tři minuty později. Po rychlé akci střílel Bříška a s pomocí teče o hokejku bránícího hráče srovnal na 1:1. V těch chvílích se hrálo na úrovni překonávající druholigové mantinely. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou a gólmani excelovali. Zvláště jablonecký Stejskal. Za vyrovnaného stavu se šlo do druhé přestávky a přítomným bylo jasné, že rozhodne jediný gól.

A obě mužstva se o to ve třetí třetině notně snažila. Ve 47.minutě se domácí museli bránit v oslabení a Kobra roztočila pěkný kolotoč. Vlci situaci ustáli a stejně tak si vedli i o čtyři minuty později, kdy na trestnou putoval Frk. V tu chvíli se asi „lámal chleba“. A vynikající fanoušci Vlků to pochopili. Mohutným povzbuzováním svým hochům pomohli. Ti se pak snažili strnout vítězství na svoji stranu, ovšem do šedesáté minuty se jim to nepodařilo a zápas zamířil do prodloužení..

Vlci mají v této herní situaci letos fantastickou bilanci – vždy to pro ně znamenalo vítězství! Ani tentokrát tomu nebylo jinak. V čase 61:23 po rychlé kombinaci ve středním pásmu se k překvapení všech ocitl za zády obránců hostí Zeman a svůj průnik zakončil přesnou střelou.

Další utkání je čeká tuto sobotu 1.února od 17:30 hodin na ledě Bíliny.

Sestava: Stejskal (Bouška) – Moravec,Žalud,Čechura,Pavlů,Zeman,Pulec,Bílek – Havlas,Bříška,Babec – Homolka,Demel,Peřina – Mulač,Brokeš,Frk – Švík

Branky: 33.Bříška (Havlas, Babec), 62.Zeman (Mulač, Brokeš) – 30.Vlach (Hlinka, Bílek)

Vyloučení 3:4 navíc Frk (JAB) 10min a Jakeš (PHA) OT dokonce      Využití 0:1

Zdroj: HC Vlci Jablonec