Další výhra na domácím ledě

54

V prvním vzájemném utkání letošní sezóny odešli Vlci z ledu Bíliny jako poražení. V domácím klání tak měli svému soupeři co oplácet. Od úvodního hvizdu bylo na ledě jasno o tom, kdo bude udávat tempo zápasu.

Byli to domácí Vlci, kteří se již ve 4. minutě ujali vedení, šťastným střelcem byl Nevyhoštěný. Tomu předložil ideální nahrávku Víšek. Na počátku 9. minuty po akci Bříšky zvyšoval na 2:0 Havlas a zdálo se, že zápas bude jednoduchou záležitostí pro domácí. Hosté ale srovnali krok a když dostali výhodu přesilové hry 5 proti 3, snížili v závěru první třetiny na rozdíl jedné branky. V dalších minutách už ale Vlci žádné drama nepřipustili.

Hned na začátku druhé třetiny přidali třetí branku do sítě soupeře, autorem byl Mulač. Pak už byl zápas jednoznačně v jejich moci. I když soupeři nabízeli liknavou hrou v obraně řadu šancí ke skórování, dobře chytající Hosnedl chyby svých spoluhráčů bez problémů napravoval. Po další brance Brokeše pak do závěrečné části domácí nastupovali za stavu 4:1.

V ní po 35 vteřinách hry zvyšovali díky Nevyhoštěnému už na 5:1. V poklidném tempu se pak už zápas dohrál až do závěrečného hvizdu. Ale těsně před ním ještě skóre utkání završil Babec brankou na 6:1.

Jednou z ústředních postav zápasu v domácím dresu byl Tomáš Brokeš, jehož útočná formace asistovala u čtyř branek. Zápas hodnotil slovy: „Dneska nám to vyšlo, vždycky se někomu daří víc nebo míň. Sedlo nám to. I když v posledních zápasech nehrajeme moc přesilovek, dáváme dost gólů.“

I přes vysokou výhru si na nedostatek práce nemohl stěžovat jablonecký gólman Hosnedl, který musel likvidovat několik nebezpečných nájezdů. „Jsem rád, že v brance nevystydnu a jen tam nestojím a jsem v permanenci. Jsem rád za každou střelu, která na mě jde.“ Po zápase předvedl domácí brankář se svým kolegou spokojeným divákům menší akrobatickou show, kterou okomentoval slovy. „Můžou se těšit i na další, kterou s kolegou Luďou vymyslíme,“ slíbil brankář, který na oslavu vítězství vystřihl na ledě několik šipek a salt.

HC Vlci Jablonec – Draci Bílina 6:1 (2:1,2:0,2:0)

Branky: 4. Nevyhoštěný, 9. Havlas, 23. Mulač, 36. Brokeš, 41. Nevyhoštěný, 46. Babec – 20. Mála; Vyloučení: 4:3    Využití: 2:1

Sestava: Hosnedl – Moravec, Žalud, Pavlů, Zeman, Tondr M., Pilař – Homolka (40. Gecko), Bříška, Havlas – Víšek, Peřina, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou