Branková „divočina“ – o vítězství rozhodl Babec

69

Nevídanou brankovou úrodu přinesl další přípravný zápas jabloneckých hokejistů. Soupeřem jim byl v úterním podvečeru celek Děčína.

A že to nebude jen tak nějaký zápas naznačila již první minuta – Děčín se ujal hned v úvodu vedení! Vlci odpověděli o pár minut později. Při vlastním oslabení se poprvé v zápase prosadil Kamil Bříška. Jeden z nejlepších druholigových střelců ukázal, že ze své střelecké „fazóny“ v letní pauze nic neztratil. Jenže to byl teprve začátek. Hosté totiž působili lepším dojmem, dobře kombinovali a také dokázali využít chyb v domácí defenzívě. Ve 13. minutě tak Děčín vedl 3:1, na konci třetiny pak svítil na ukazateli stav 2:4!

Bříška sice snížil v úvodu druhé části na rozdíl jedné branky, ale domácí nabídli také další nepřesnosti a chyby a tak ve 27. minutě odskočil Děčín již na vedení 6:3. Jabloneckou branku opustil Jelínek a nahradil ho Hrstka. S Vlky to vypadalo nevalně, debakl visel ve vzduchu. Pak se ale dvakrát krátce po sobě prosadil Babec a do kabin se šlo za jednobrankového vedení hostů. A příznivci Vlků na tribuně jen nevěřícně kroutili hlavami nad brankovou „úrodou“. To však ještě netušili, co přinese poslední dějství.

47. minuta – hosté opět odskakují na dvoubrankový rozdíl. 52. minuta – Bříška završuje hattrick a snižuje. 53. minuta – Nevyhoštěný vyrovnává na 7:7! 56. minuta – Děčín jde opět do vedení, nevídaná přestřelka ale nekončí. 59. minuta – Frk vyrovnává. A v čase 59:04 to přišlo – Babec střílí vítěznou branku, i on má v tomto zápase hattrick a Vlci po nevídaném „brankokolotoči“ vítězí. Pro fanoušky určitě hezké, na branky úrodné utkání. Pro trenéry spíše námět k zamyšlení.

Střelec branek Kamil Bříška moc spokojený nebyl : „Ukázalo se, že hráči z loňského kádru byli přeci jen herně někde jinde. Do obrany to bylo strašný, z osmi gólama to prostě v sezóně nepůjde. Sami budem rádi, když dáme tři góly a odjedem s debaklem. Je tu hodně mladejch kluků, kteří se do toho dostávají a musí si zvyknout na to, jak se ta druhá liga hraje“.
A jak hodnotil své tři góly :
„byl jsem po třetí na ledě, fyzička ještě chybí ale ruce, ruce tam jsou!„

HC Vlci Jablonec – HC Děčín 9:8 (2:4, 3:2, 4:2)

Branky Vlků : 5. Bříška (Tondr), 16. Nevyhoštěný (Tondr, Bříška), 25. Bříška (Miškovský, Tondr), 34. Babec (Švík, Frk), 37. Babec (Mrkvička), 52. Bříška (Pavlů ), 53. Nevyhoštěný, 59. Frk, 60. Babec (Mrkvička)

Sestava Vlků : Jelínek (27. Hrstka) – Čechura, Pavlů, Havelka, Mrkvička, Mečíř, Tetický – Nevyhoštěný, Bříška, Tondr – Miškovský, Švík, Peřina – Frk, Homolka, Babec – Kotyza, Zeman

Zdroj: HC Vlci Jablonec nad Nisou (hcvlci.cz – Jan Čejka)