Po špatné první třetině přišla tragická třetí

112
Zimní stadion Bílina

HC Draci Bílina v rámci 9. kola druhé hokejové ligy hostil na domácím ledě HC Vlci Jablonec nad Nisou, který měl do tohoto utkání na kontě jednu porážku a osmnáct bodů, které ho vynesly na špici tabulky.

Utkání začalo spíše v opatrném tempu, i když Jablonec byl mírně aktivnější. V sedmé minutě ale Bílina vedla 1:0. Nejdříve Hrdlička nabídl gólovou šanci Málovi, jenže ten zblízka selhal. Puku se pak ujal Zicho, přihrával před branku Hrdličkovi, který se už nemýlil. O minutu později se do protiútoku dostal Procházka a po povedeném blafáku vedli Draci už 2:0. V 10. minutě hrál soupeř přesilovou hru, ve které vyslal na domácí branku nespočet střel, ale ani jedna vážněji neohrozila brankáře Kurakoua. V 15 .minutě se do dalšího protiútoku dostal Hrdlička, jenže domácí útočník se střelou zaváhal a o puk přišel. V samotném závěru první třetiny měla Bílina dvojnásobnou přesilovku, která trvala minutu a půl. Drakům se ji využít nepodařilo.

V úvodu druhého dějství se hostům podařilo využít přesilovou hru, když se prosadil Žalud. Draci o chvilku později měli další dvojnásobnou početní výhodu, kterou se jim ani tentokrát nepodařilo využít. Ve 33. minutě přišlo vyrovnání, když před Kurakouem stál nikým neatakovaný Nevyhoštěný, jenž poslal puk za klečícího brankáře. Ve 38. minutě se hostům opět podařilo využít přesilovou hru, když se znovu prosadil Žalud a dokonal tak obrat skóre na 2:3.

Uběhlo 40 vteřin ze třetí třetiny a domácímu Kýhosovi se na dvakrát podařilo dopravit puk do branky na 3:3. V následujících minutách jsme viděli snahu hokejistů Bíliny, ale trápila je nepřesnost. Ve 47. minutě šli již Draci do vedení 4:3. Lukáš Jirkovský se na modré napřáhl a jeho tvrdá střela se zastavila až v brance. V 50. minutě nabídl Mála gólovou šanci Hrdličkovi, který ale přestřelil, stejně tak jako o malou chvilku později i Procházka. Jakub Procházka dostal možnost skórovat také v 53. minutě, ale i tentokrát přestřelil hostující branku. V 56. minutě se do samostatné akce dostal aktivní Komínek, kterému se podařilo zvýšit na 5:3. Jablonec zkoušel hrát ještě bez brankáře, což zužitkoval vteřinu před koncem Kýhos gólem do opuštěné klece. Utkání tak skončilo výhrou domácích 6:3.

HC Draci Bílina – HC Vlci Jablonec n. N. 6:3 (2:0, 0:3, 4:0)

Branky a nahrávky: 7. Hrdlička (Zicho), 8. Procházka (Komínek), 42. Kýhos, 47. Jirkovský (Komínek), 59. Komínek (Bohm), 60. Kýhos (Mála) – 25. Žalud, 33. Nevyhoštěný, 38. Žalud (Pavlů, Zeman)

HC Draci Bílina: Kurakov (Odložilík) – Polák, Fryč, Jirkovský, Fučík, Zicho, Komínek, Kastenič, Procházka, Bohm, Gevorkyan, Kýhos, Mála, Hrdlička, Kopřiva, Lenart
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Zeman, Žalud, Čechura, Pavlů, M. Tondr, Tůma, Homolka, Bříška, L. Tondr, Víšek, Havlas, Nevyhoštený, Mulač, Babec, Peřina, Gecko
Zdroj: HC Draci město Bílina (Jiří Kosejk)